Відкриття дня: перекис водню не допомагає ранам

— 16 березня 2018, 18:23

Напевно, у кожній домашній аптечці є перекис водню. Ми лиємо його на рану, щоб знезаразити її. Виявляється, ми помилялися.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що 3% розчин перекису водню не загоює і не знезаражує рани.

Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису

"Якщо почитати спеціалізовану міжнародну літературу — ви не знайдете жодних доказів щодо ефективності 3% розчину перекису водню у процесі загоєння ран. Більш концентрований розчин (від 30% і вище) звісно подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік", – пояснює Супрун.

Сумнівною очільниця МОЗ назвала властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2.

[L]На самій інструкції 3% розчину перекису водню написано, що "при застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів".

Перекис водню ефективний для механічного очищення рани – тобто з тим самим результатом ви можете промити її прохолодною або теплою проточною водою, пояснює Уляна Супрун.

Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється може потрапити до судин та перекрити проток крові).

Це не скасовує того, що перекис водню корисний в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів.

Проте не має переконливих наукових підтверджень, що цей засіб допомагає захистити рану від зараження та допомогти загоїтися.

Реклама:

Головне сьогодні