Чи можна їсти морозиво, коли болить горло? Пояснює очільниця МОЗ

28592
18 липня 2018

"Пройшли повз холодильник з морозивом, бо болить горло? Повертайтесь назад і сміливо обирайте улюблений пломбір", – переконує очільниця МОЗ Уляна Супрун.

За її словами, немає причин відмовлятися від холодних ласощів, особливо в спекотну погоду.

 Фото: Gregorylee/Depositphotos

Якщо болить горло, лікарі зазвичай рекомендують пити багато теплої рідини, полоскати соляним розчином та уникати гострої та кислої їжі.

Реклама:

Неочікувано, але ви можете додати ще одну опцію для послаблення болю – їсти холодну їжу.

Їсти холодне також рекомендує одна з найкращих клінік у світі.

Очільниця міністерства пояснює, що насправді холодне морозиво та заморожені фруктові соки працюють як анестетик, що допомагає заспокоїти запалення та дати тимчасове полегшення болю.

"Це в жодному разі не може бути лікуванням, проте хороший метод тимчасового знеболення. Холодне стимулює звуження судин і мигдалин, тому консервує запальні процеси в горлі.

Окрім того, коли є набряк в горлі, дуже важко їсти звичайні продукти. Невелика порція морозива допомагає зменшити біль та полегшує процес ковтання їжі", – додає вона.

І радить обирати натуральне морозиво з мінімальною кількістю добавок, оскільки шматочки шоколаду, горішків, родзинок чи інших цукрових інгредієнтів можуть викликати подразнення.

Або обирайте звичайний фруктовий сік без будь-яких добавок.

Реклама:

"Обов‘язково пам’ятайте, що варто їсти невелику порцію та дуже повільно, не ковтаючи великі шматки. Опісля прополощіть горло звичайною водою", – розповідає Супрун.

Вона рекомендує також уникати продуктів, які можуть подразнювати слизову оболонку: сухих продуктів на кшталт чипсів, сухариків, будь-яких приправ, копчених продуктів, кави, сирих овочів.Реклама: