Приймати чи ні: вчені з'ясували, чи допомагають ліки від кашлю одужати

— 11 вересня 2018, 17:57

Немає жодних доказів, що ліки від кашлю допомагають одужати. Більше того, 1 з 7 пацієнтів відчуває побічні ефекти від таких препаратів.

Фото YaChist.ru

Дослідники із Швейцарії порівняли ліки з працебо і не зафіксували ніякого прискорення одужання або покращення стану пацієнта, пише The Independent з посиланням на British Journal of General Practice.

[L]При цьому більше $4 млрд у щорічно всьому світі витрачається на безрецептурні препарати від кашлю.

Доктор Бенджамін Спіч та його колеги з університету Базеля, що у Швейцарії, переконані, що лікарі мають запевнити своїх пацієнтів, що симптоми зникнуть самостійно без ліків.

Учені зазначають, що хоча через кашель люди найчастіше звертаються до сімейних лікарів, у первинній допомозі не існує вигідного лікування гострого кашлю.

У своєму дослідженні науковці розглянули лише клінічні випробування, тому шанси того, що будь-які висновки є збігом, мінімізовані.

Учені вивчили всі види препаратів, що тестували у цих випробуваннях (включно з препаратами, що приймають під час астми, а також сальбутамолом і кодеїном), і дослідили стан пацієнтів, які мали кашель протягом 3-8 тижнів.

З'ясувалося, що жоден препарат не пов'язаний з одужанням пацієнтів у будь-якому з випробувань.

Більше того, 14% пацієнтів відчували побічні ефекти, включаючи головний біль, нудоту, біль у грудях, у деяких випадках навіть погіршення стану дихальних шляхів.

Дослідження опублікували після того, як Центр громадського здоров'я Великої Британії порадив при кашлі їсти мед та пити гарячі напої замість того, щоб приймати антибіотики.

Реклама:

Головне сьогодні