Чи шкідливі домашні тварини для дітей – пояснює Супрун

— 25 вересня 2018, 10:32

Чи варто відмовлятись від домашніх тварин, коли в сім'ї з'являється дитина?

Це питання досить поширене, адже існує думка, що тварини можуть негативно впливати на імунну систему, сприяти розвитку алергії й астми та просто приносити бруд.

Фото logoboom / Depositphotos

[L]Утім, дослідження вказують, що насправді домашні улюбленці можуть бути корисні для здоров’я малюків, пише на своїй сторінці у Facobook очільниця міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, ранній контакт з деякими бактеріями може мати захисний ефект, формуючи імунні реакції дітей.

Дослідники стверджують, що це в свою чергу ефективна профілактика алергій та слабкого імунітету. Особливо, протягом першого року життя дитини, адже це критичний період, коли мікробіом кишківника та імунітет сумісно розвиваються.

Це підтвердили науковці. Вони знайшли бактерію, яку переносять собаки. Ця бактерія позитивно впливає на розвиток кишкової мікрофлори.

Дослідження понад 700 канадських дітей показало, що ті, хто народжувався у сім'ї, де вже жив собака, мали суттєво більше бактерій, що знижують ризик алергій, зокрема, дерматита та астми і ожиріння.

Те саме стосується й котів.

Ці тварини також здатні захистити дитину від розвитку астми. Є діти, що генетично до неї схильні. Але коли вдома є кіт, то в такої дитини поява астми малоймовірна, бо її гени в цьому випадку не активуються.

Науковці стверджують, що надмірна чистота може впливати на наш імунітет не найкращим чином.

Навіть непатогенні бактерії нам потрібні для тренування імунної системи.

Що раніше та регулярніше діти мають можливість контактувати з нешкідливими мікроорганізмами, то краще тренується їхня імунна система протистояти загрозам, переконана Супрун.

Річ у тім, що тварини і мікроорганізми, з якими ми розвиваємось та зростаємо – найкращі стимулятори та тренери імунної системи.

Так, існують бактерії, які здатні спричиняти появу інфекційних захворювань та від яких нам потрібен захист. Тому нехтувати правилами гігієни не можна.

Втім, забороняти дітям грати на вулиці або ж контактувати з домашніми тваринами – не варто. Так можна позбавити їх надійного захисту від багатьох хвороб.

Реклама:

Головне сьогодні