В Україні на рак молочної залози хворіють майже вдвічі частіше, ніж в інших країнах – експерт

— 5 жовтня 2018, 16:19

В Україні на рак молочної залози хворіють на 45% і вмирають на 56% частіше у порівнянні зі світовими показниками.

Фото gbh007 / Depositphotos

Про це заявила на прес-конференції представник Центру громадського здоров'я МОЗ України Ольга Донцова, повідомляє Укрінформ.

За її словами, причиною цьому є надпізнє зверненням українських жінок до спеціалістів, нехтуванням профілактичними оглядами та недбале ставлення до процесу лікування.

"Рак молочної залози лідирує серед онкологічних патологій. У 2016 році внаслідок раку молочної залози в Україні померла 5851 жінка.

Водночас на сьогодні ця хвороба є абсолютно виліковною, якщо її виявляють на ранніх стадіях", – зазначила Донцова.

Наразі 48% випадків раку молочної залози в Україні виявляють на профілактичному огляді.

[L]Саме тому, на думку Донцової, важливо вчасно проходити скринінг та виявляти захворювання на першій стадії, коли хворобу можна вилікувати.

"Група ризику щодо раку молочної залози – жінки після 40 років. Кожна жінка 40+ має робити мамографію", – зауважила Донцова.

Найвищі показники захворюваності та смертності в Україні спостерігають у Дніпропетровській, Харківській областях та Києві.

Як пояснила Донцова, це свідчить про ефективне виявлення цієї хвороби саме у цих областях.

Нагадаємо, українські науковці Віктор Досенко та Василь Нагібіний у інтерв'ю УП. Життя розповіли, що рак молочної залози у жінок та передміхурової у чоловіків –найрозповсюдженіші пухлини в світі.

Реклама:

Головне сьогодні