Чи буде платна медицина без декларації з лікарем у 2019-му: відповідає МОЗ

— 10 грудня 2018, 17:45

Нині медичні послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів у комунальних медичних закладах для всіх пацієнтів безоплатні.

Кожен другий українець вже обрав свого лікаря. Водночас, решта ще не підписали декларацій.

У деяких ЗМІ та в соцмережах поширюється неправдива інформація, що начебто послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів будуть платними для пацієнтів без декларації з 2019 року.

МОЗ на сторінці у Facebook розповіли, як це буде насправді.

РЕКЛАМА:

За пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу, комунальний медзаклад буде отримувати оплату від Національної служби здоров'я (НСЗУ) до червня 2019 року включно.

Навіть з липня 2019 року пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані.

Також від липня 2019 почне діяти программа "Безкоштовна діагностика".

У програму ввійдуть понад 50 медичних послуг — аналізів, інструментальних досліджень (рентгени, УЗД та інші) і послуг вузькопрофільних спеціалістів. Ці медичні послуги на 100% оплатить Національна служба здоров’я.

Фото Depositphotos/yasobchuk1

Однак, послуги можна буде безоплатно отримати тільки за направленням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

Пацієнт може сам обрати медзаклад, у якому отримуватиме медичні послуги програми "Безкоштовна діагностика". Головна умова – цей заклад має бути приєднаний до програми. З липня 2019 року шукайте наліпки "Безкоштовної діагностики" на дверях вашої поліклініки.

З 2020 року гроші підуть за пацієнтом до лікарень. Разом з ухваленням Державного бюджету на 2020 рік буде затверджена програма медичних гарантій, в якій визначатиметься конкретний перелік безоплатних послуг та ліків для кожного.

Гарантований пакет послуг, який безоплатно надається сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами, у 2019 році не зміниться. І наступного року всі пацієнти можуть розраховувати на консультацію лікаря, на спостереження за загальним станом здоров’я, проведення профілактики.

Сімейний лікар, терапевт чи педіатр призначає лікування та виписує рецепти, за якими у тому числі можна отримати препарати за програмою "Доступні ліки", виписує лікарняні, видає довідки. Також лікарі первинки мають у своєму арсеналі 8 базових лабораторних і інструментальних досліджень.

Вас може також зацікавити:

Реклама:

Головне сьогодні