Санітарний лікар пояснив, чому людей зобов'язують носити маски

Наталiя Бушковська — 2 квітня 2020, 10:32

МОЗ рекомендує та наполягає не заходити без масок в громадські місця – крамниці, аптеки тощо, тому що всіх розглядають, як потенційно інфікованих.

Таку заяву озвучив на прес-брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Коли є маска, то виділення біологічного матеріалу, яке може містити збудник, зменшується, і не досягає півтора метра, а може виділятись не більше ніж на 10-15 сантиметрів Фото: Pexels

"Так, ми розуміємо, що маска не захищає людину. Це не засіб індивідуального захисту.

Коли є маска, то виділення біологічного матеріалу, яке може містити збудник, зменшується, і не досягає півтора метра, а може виділятись не більше ніж на 10-15 сантиметрів.

Тому у разі недотримання соціальної ізоляції, маска на обличчі людини, яка ще можливо без симптомів, але може бути інфікованою, знижує ризики зараження інших.

Тому ми закликаємо всіх носити маски", – сказав він.

Також Ляшко додає, що респіратори з клапанами видиху захищають лише людину, яка такі респіратори носить.

"Клапан видиху дозволяє виділятись великій кількості повітряного потоку, який може містити збудник інфекційної хвороби", – уточнив санітарний лікар.

Нагадаємо, що 1 квітня оштрафували чоловіка на 17 000 гривень за те, що він зайшов без маски в крамницю.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні