Як визначити, чи ліки сумісні із грудним вигодовуванням? Пояснює лікарка

2260
22 жовтня 2020

Боячись нашкодити малюку, годуючі мами часом можуть шкодити собі, оскільки через грудне вигодовування відмовляються від ліків, які їм потрібні.

Справді, є медичні препарати, які не сумісні з грудним вигодовуванням, пише лікар-педіатр Анастасія Бикова-Шелевицька на своїй сторінці у Facebook.

Але, за її словами, переважна більшість широковживаних ліків - сумісні.

"Будь ласка, не мучте себе і випийте таблетку, якщо у вас болить голова. Якщо вона звичайно потрібна і ваш лікар вам її радить", - наголошує лікарка.

Якщо ж ви боїтеся нашкодити малюку через ймовірну несумісність ліків з грудним вигодовуванням, впевнетись у (не)безпечності ліків вам може допомогти сайт e-lactancia.
⠀⠀
На сайті потрібно ввести назву діючої речовини - і ресурс покаже, чи сумісний препарат з такою діючою речовиною з ГВ.

Для того, щоб потрапити на сайт, натисніть сюди

Як правильно називається лікарська речовина будь-яких ліків, можна знайти в інструкції в розділі склад.

"Наприклад, є ліки нурофен. Заходимо в інструкцію і бачимо, що діюча речовина - ібупрофен. Ібупрофен і шукаємо на сайті, бачимо, що він зелений - тобто сумісний.

Там є і інші кольори. Жовтий - низький ризик. Оранжевий - високий ризик. І червоний - дуже високий ризик.

Вас цікавить тільки зелений. Чому? Бо якщо ви бачите інші кольори, то треба обов'язково радитися з лікарем.

Зелений - теж треба радитися в принципі, приймаючи будь-які ліки, але так ми знаємо що ці - сумісні з ГВ", - радить Анастасія Бикова-Шелевицька.

Для чого сайт, якщо є інструкція?

"Бо виробники багатьох ліків просто не хочуть витрачати багато грошей перевіряючи сумісність, тому часто просто ставлять "не можна".

Але лактація - не краник, який можна закрити, коли треба таблетка, і відкрити, коли вже ні. Все складніше, і ми з вами це знаємо", - додає лікарка.

Анастасія Бикова-Шелевицька розповідає, що цей сайт - це величезна сертифікована база даних, в якій збирається інформація з багатьох авторитетних в світі джерел, тому цим даним можна довіряти.

"Я не закликаю вас самостійно приймати ліки, але раджу бути в курсі. Бо якщо треба буде отримати ліки і вам кажуть припинити годувати, то для початку загляньте сюди і розкажіть лікарю про це", - додає лікарка.

Вас також може зацікавити:

Грудне вигодовування заради схуднення? Дуже неправильна мотивація для молодих мам

Вся краса та труднощі грудного вигодовування у серії щирих фото

Жінки не повинні відчувати провину за те, що не годують дитину грудьми. Досвід мами

Як це, годувати дітей грудним молоком до 5 років – досвід мами трьох дітей

Грудне вигодовування: які проблеми можуть виникнути та як їх вирішити

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Головне на сайті