Можливо, скоро ви побачите на вулицях людей, які носять дві маски одразу.
Не дивуйтесь.
Ці люди напевно дотримуватимуться порад дослідників з Політехнічного університету Вірджинії.
Вчені виявили, що якщо вдягнути звичайну хірургічну маску, а поверх неї ще просту з тканини, то можна вберегтися від 90% інфекційних частинок коронавірусу.
Докторка Лінсі Марр протестувала 11 різних матеріалів-масок, щоби перевірити їхню ефективність щодо фільтрації.
Вакуумний мішок показав ефективність 96%, тоді як тонкий пластиковий щиток для обличчя спрацював найгірше і майже не забезпечував захисту.
"На основі цих висновків, ми рекомендуємо тришарову маску, що складається із двох зовнішніх шарів щільної тканини та внутрішнього шару матеріалу, який призначений для фільтрації частинок", – пишуть автори у висновках.
![]() |
Тренд на носіння двох масок разом виник після інавгурації президента США, де серед гостей багато у кого було дві маски одночасно. Фото The New York Times |
Головний фахівець із інфекційних хвороб США Ентоні Фаучі схвалив подвійне маскування: "Якщо у вас є один шар і ви одягаєте інший, то це просто здоровий глузд – швидше за все, це буде більш ефективно".
Він уточнив, що деякі люди вже носять два шари маски, коли користуються маскою версії N95 (FFP3).
Wearing two protective face masks, @JoeBiden descends from his campaign plane ahead of several campaign stops in Florida. (RETUERS/TB) pic.twitter.com/HTGXrl6Pds
— Tom Brenner (@tombrennerphoto) October 13, 2020
Лінсі Марр уточнює, що для зовнішніх шарів найкращої маски можна використовувати бавовняну тканину або мікрофібру, а для внутрішнього шару – шматок мембранної тканини, кавовий фільтр або HEPA-фільтр.
Така тришарова маска може блокувати 75% дрібних частинок і принаймні 90% більших.
![]() |
Так виглядає маска N95 (FFP3) |
Раніше до подібних висновків дійшли вчені із університету Дюка. Тоді вони випробували 14 різних типів покриття для обличчя.
![]() |
А це маска із поліпропілену |
Вони виявили, що окрім маски N95 (FFP3) тришарові хірургічні маски були на другому місці за ефективністю, а маски, самостійно пошиті із поліпропіленом, який виконує роль фільтра між двома шарами бавовни, були на третьому місці за ефективністю.
Вас також може зацікавити:
В МОЗ пояснили, як варто утилізувати медичні маски
Як виглядали б люди, якщо носити маску на підборідді було б правильно. ФОТО
Чи потрібно дітям носити маски? Пояснення від ВООЗ та ЮНІСЕФ
Чи може захисна маска спричинити нестачу кисню? Факти та міфи
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.