Вчені з’ясували, як часто рідкісний тромбоз виникає після COVID-вакцинації препаратом AstraZeneca

22371
6 травня 2021

Частота утворення рідкісних тромбозів після вакцинації проти COVID-19 препаратом AstraZeneca становить 11 випадків на 100 тис. щеплень.

Про це свідчать підрахунки вчених з Данії і Норвегії, опубліковані в журналі BMJ.

Їхнє дослідження проливає більше світла на ризик утворення рідкісних тромбів у дорослих, які отримали першу дозу вакцини AstraZeneca проти COVID-19.

Реклама:

Йдеться про випадки тромбозу синусів твердої мозкової оболонки та тромбозу глибоких вен.

Детально про це: Тромби після вакцинації AstraZeneca: симптоми, хто у зоні ризику та наскільки це небезпечно

 ото: lightsource/Depositphotos

Дослідники проаналізували дані 280 тис. людей у віці 18-65 років, які отримали першу дозу вакцини AstraZeneca проти COVID-19 в Данії і Норвегії з лютого по 11 березня 2021 року.

Вони визначили частоту виникнення серцевих нападів, інсультів, тромбів в глибоких венах і кровотеч протягом 28 днів після отримання першої дози вакцини і порівняли їх з очікуваними показниками серед населення Данії і Норвегії в цілому.

Науковці виявили 59 тромбів у венах в порівнянні з 30 очікуваними. Тобто, за їхніми підрахунками, на 100 тис. вакцинацій припадає 11 тромбозів. У це число входить 2,5 випадків тромбозу вен головного мозку.

Однак вчені не виявили збільшення кількості артеріальних тромбів, зокрема, серцевих нападів або інсультів.

Реклама:

Вони прийшли до висновку, що "ризики венозних тромбоемболічних подій, описані у дослідженні, невеликі, і результати варто інтерпретувати в контексті переваг вакцинації проти COVID-19 як на громадському, так і на індивідуальному рівні".

Утім, вчені поки що не встановили причину утворення тромбів – лише кореляцію між вакцинацією і тромбозами.

Також дослідники нагадують, що COVID-19 сам по собі пов'язаний з тромбозом вен.

"Ми майже всі стикаємося з вибором: між можливою інфекцією коронавірусом або вакцинацією. Вакцина AstraZeneca, безсумнівно, є хорошим вибором, незважаючи на ймовірні ризики, про які повідомляється в цьому дослідженні", – пишуть вони.

Вас також може зацікавити:

Тромби після вакцинації AstraZeneca: симптоми, хто у зоні ризику та наскільки це небезпечно

Тромбоз при COVID-19 – нова сенсація? Насправді, ні

Кому не можна робити щеплення проти COVID-19? Перелік протипоказань

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".



Реклама: