Відмова від вивчення математики негативно впливає на мозок та когнітивний розвиток підлітків – дослідження

Катерина Хорощак — 8 червня 2021, 11:59

Відсутність математичної освіти може негативно вплинути на мозок і когнітивний розвиток підлітків.

Зокрема, підлітки, які перестали вивчати математику, в порівнянні з однолітками, які не припинили, опинилися в більш несприятливому становищі – з точки зору розумового і когнітивного розвитку.

Про це свідчить дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, пише Medical Xpress.

У Великій Британії 16-річні учні можуть вирішити припинити вивчення математики.

Ця ситуація дозволила дослідникам з’ясувати, чи може відсутність математичної освіти у студентів вплинути на розвиток їхнього мозку і мисленнєвих процесів.

В експерименті взяли участь 133 студенти у віці від 14 до 18 років. Його провели дослідники з кафедри експериментальної психології Оксфордського університету.

Фото: olly18/Depositphotos

Дослідження показало, що у студентів, які не вивчали математику, була менша кількість критично важливої для пластичності мозку хімічної речовини (гамма-аміномасляна кислота) в області мозку, що бере участь у багатьох важливих когнітивних функціях. Зокрема, у мисленні, вирішенні проблем, запам’ятовуванні, навчанні тощо.

На основі кількості хімічної речовини в мозку кожного студента дослідники змогли розрізнити тих, хто вивчав або не вивчав математику, незалежно від когнітивних здібностей кожного учасника.

До припинення вивчення математики відмінностей в хімічному складі мозку підлітків вчені не помітили.

"Підлітковий вік – важливий період в житті, пов'язаний з важливими змінами мозку і когнітивних функцій.

На жаль, можливість покинути вивчення математики в цьому віці, здається, призводить до розриву між підлітками, які припиняють свою математичну освіту, і тими, хто продовжує її", – розповів керівник дослідження Рой Коен Кадош, професор когнітивної нейробіології Оксфордського університету.

За його словами, поки не відомо, як можна запобігти цій невідповідності та довгостроковим наслідкам.

"Не кожному підлітку подобається математика, тому необхідно вивчити можливі альтернативи, які задіюють ту ж область мозку, що і математика, зокрема, вивчення логіки", – розповів дослідник.

Вас також може зацікавити:

15-річні українські школярі мають серйозні проблеми з математикою. Пояснює Новосад

Чому багатьом дітям не подобається математика та як це виправити

Критичне мислення: 5 вправ від вчителя початкових класів, які варто взяти на озброєння кожному

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".

Реклама:

Головне сьогодні