Періодичне голодування може послабити симптоми хвороби Альцгеймера – дослідження

Яна Осадча — 28 серпня 2023, 16:21

Дослідники з Каліфорнії змогли добитися покращення пам’яті у мишей з аналогом хвороби Альцгеймера за допомогою періодичного голодування.

Якщо такі ж результати будуть виявлені під час досліджень за участю людей, це буде ще один метод боротьби з хворобою, ліків проти якої досі не існує, повідомляє Science Alert.

У новому дослідженні команда з Університету Каліфорнії у Сан-Дієго і в Лос-Анджелесі змогла переналаштувати внутрішні біоритми тварин з мишачою моделлю хвороби Альцгеймера за допомогою програми періодичного голодування.

Порушення внутрішніх біоритмів (циркадні ритми), які регулюють багато процесів в організмі людини, зокрема сон, є одним зі способів втручання хвороби Альцгеймера у біологічні процеси в організмі.

Чіткі відмінності були помічені у мишей, яких обмежували у харчуванні

Люди з цим захворюванням стикаються зі змінами циклу сну/неспання, часто відчувають посилення когнітивних розладів і сплутаність свідомості, можуть мати труднощі і засинанням тощо. Сучасні методи лікування хвороби Альцгеймера не спрямовані на цей аспект хвороби, але можливо, що існують інші шляхи пом’якшення цих симптомів.

РЕКЛАМА:

Коли у мишей був обмежений за часом графік годування, у тварин помітно покращилася функція пам’яті.

Амілоїдні білки, які пов’язують з хворобою Альцгеймера, менше накопичувалися в мозку мишей, які голодували.

До того ж миші з графіком годування дотримувалися більш регулярного режиму сну, були менш гіперактивними вночі та зазнавали менше порушень сну порівняно з тваринами, яким дозволяли їсти в будь-який час.

"Протягом багатьох років ми припускали, що збої внутрішніх біоритмів, які спостерігаються у людей з хворобою Альцгеймера, є результатом процесу відмирання нейронів, але тепер ми дізнаємося, що це може бути навпаки – циркадні збої можуть бути одним із головних факторів розвитку патології Альцгеймера", каже нейробіолог Паула Десплат з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

За його словами, дослідження робить циркадні збої "перспективною мішенню" для нових методів лікування хвороби Альцгеймера, а висновки вчених є підтвердженням "концепції легкого та доступного способу виправлення цих збоїв".

Під час експерименту, мишам дозволялося їсти лише протягом шестигодинного вікна щодня.

Для людей це дорівнює 14-годинному голодуванню у кожному 24-годинному циклі.

"Порушення внутрішніх біоритмів при хворобі Альцгеймера є основною причиною розміщення людей у будинках для престарілих. Усе, що ми можемо зробити, щоб допомогти пацієнтам відновити їхній циркадний ритм, матиме величезне значення для того, як ми лікуємо хворобу Альцгеймера у клініці та як медики допомагають пацієнтам справлятися з хворобою вдома", каже Десплат.

Нагадаємо, раніше італійські науковці заявили, що кава еспресо може запобігти розвитку хвороби Альцгеймера.

Читайте також: У США винайшли препарат, який дає надію на уповільнення хвороби Альцгеймера

Реклама:

Головне сьогодні