Чому не можна порушувати режим та змінювати дозування антибіотиків – пояснює експерт

Вікторія Андрєєва — 19 грудня 2023, 09:00

При застосуванні антибіотиків важливо приймати ліки у в один і той самий час, а також самостійно не змінювати дозування.

Які наслідки порушення графіку та дозування може мати хаотичний прийом антибіотиків, пояснив перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров в інтерв'ю "УП.Життя".

"При застосуванні антибактеріальних препаратів дуже важливо дотримуватися дозування, часу між прийомами", – наголосив він.

Спеціаліст зазначив, що вкрай важливо, щоб у крові підтримувалася відповідна концентрація антибіотика.

Фото: JanPietruszka/Depositphotos

"Якщо препарат треба пити через кожні 8 годин, але ми пропустили один прийом, що відбувається? Концентрація антибактеріального препарату в крові знижується. І тут бактерії – "ура", починають швидко розмножуватися, тому що концентрація їх не вбиває. Частина, може, гине, але інші швидко розмножуються – їм теж хочеться жити", – додав Сергій Дубров.

Фахівець пояснив, що пити антибіотик "про всяк випадок" не варто.

Щоб визначити, коли треба пити антибіотик, треба щонайменше здати аналізи.

"Дуже невелике коло інфекційних бактеріальних захворювань можна визначити за симптомами. Вірусна інфекція може мати ті ж клінічні прояви. У більшості випадків потрібно робити аналіз крові.

Також можна здати аналіз на прокальцитонін (біомаркер для діагностики бактеріальних інфекцій). Це буде дешевше, ніж без потреби лікуватися антибіотиком. Тобто прості дослідження можуть дозволити встановити причину хвороби і допомогти прийняти рішення щодо застосування антибіотиків", – сказав фахівець.

Читайте також: Коли варто пити пробіотики після антибіотиків: розповіли в МОЗ

Реклама:

Головне сьогодні