Вчені створили препарат, який, ймовірно, зможе полегшити симптоми тривалого COVID-19

Вікторія Андрєєва — 1 січня, 16:29

Науковці у Гонконзі дослідили експериментальний препарат SIM01, що, ймовірно, полегшує численні симптоми тривалого COVID або пост-гострого синдрому COVID-19.

SIM01 містить штами анаеробних бактерій Bifidobacterium (які є пробіотиками) і розчинні волокна (пребіотики), пише MedicalXpress з посиланням на дослідження у журналі The Lancet Infectious Diseases.

Дослідники розподілили 463 дорослих хворих на COVID-19. Половина учасників впродовж 6 місяців отримували SIM01, а інші – плацебо вітаміну С.

Експеримент тривав з червня 2021 року по серпень 2022.

Фото: AntonMatyukha/Depositphotos

Після завершення курсу ліків учасники заповнили анкету з 14 пунктів щодо симптомів, а також здали зразки крові та фекалій.

ВІДЕО ДНЯ

"Зменшення кількості бактерій, що продукують коротколанцюгові жирні кислоти, у кишківнику пацієнтів із COVID-19 може бути одним із важливих механізмів, що сприяє взаємодії кишківника та легенів і, отже, тяжкості захворювання при COVID-19", – зазначають дослідники.

Збільшення відносної користі після терапії SIM01 становило 47% для полегшення втоми, 56% для втрати пам’яті, 62% для труднощів з концентрацією, 30% для шлунково-кишкових розладів і 31% для загального поганого самопочуття.

Побічних ефектів препарату наразі дослідники не виявили.

В аналізах калу у пацієнтів, які отримували препарат SIM01, кишковий мікробіом був більш різноманітним. Також дослідники визначили, що у пацієнтів зменшилась кількість генів, пов’язаних зі стійкістю до антибіотиків.

Вчені припускають, що ці зміни пов'язані з функціональними змінами в мікробіомі.

"Наприклад, Bifidobacterium adolescentis продемонструвала позитивну кореляцію зі зменшенням втоми, шлунково-кишкових розладів і втрати пам’яті.

Ми також виявили, що полегшення втоми та загального поганого самопочуття корелює з підвищеною відносною кількістю Bifidobacterium bifidum, тоді як полегшення труднощів у концентрації корелює з позитивним зрушенням у Bifidobacterium longum", – пишуть дослідники.

Читайте також: COVID-19 може передаватися від норки до людини та навпаки – дослідження

Реклама:

Головне сьогодні