Можуть зрівнятися з пеніциліном: у сутінковій зоні океану вчені знайшли гриби, які виживають в екстремальних умовах

Альона Павлюк — 16 січня, 14:03

У сутінковій зоні океану вчені знайшли велику кількість грибів, які потенційно придатні для використання у лікарських препаратах.

Вони можуть зрівнятися за силою дії з пеніциліном, повідомляє The Guardian із посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі Frontiers in Science.

Науковці із Саудівської Аравії та Іспанії провели найбільший аналіз ДНК океанічних "мешканців". Вони дослідили й каталогізували 317 мільйонів генних груп морських організмів.

Особливо вчених цікавила сутінкова зона, розташована на глибині від 200 до 1000 метрів. Вона характеризується високим тиском, нестачею світла і низькими температурами, що створює екстремальне середовище, "де гриби можуть демонструвати унікальні адаптації".

Океанська сутінкова зона. Фото: Alexis Rosenfeld/UNESCO

"Пеніцилін – це антибіотик, який походить від грибка під назвою Penicillium. Ми можемо знайти щось подібне в цих океанських грибках.

Це потенційно може призвести до відкриття нових видів з унікальними біохімічними властивостями", – зазначив океанограф Фабіо Фаворетто.

Ще одним важливим відкриттям стала роль вірусів у збільшенні генного різноманіття.

"Віруси вбудовуються і переносять гени з одного організму в інший. Це означає, що віруси створюють геномне біорізноманіття, що прискорює їхню еволюцію", – розповів співавтор дослідження Карлос Дуарте.

Одним із результатів такого прискорення стали гени, які дозволили організмам розщеплювати пластик.

"Вони можуть розкладати синтетичні полімери, отримані з вуглеводнів, які зовсім недавно стали забруднювачами океану, що свідчить про те, що еволюція відбулася за кілька десятиліть", – пояснив Дуарте.

Нагадаємо, вчені знайшли ланцюг підводних вулканів у Південному океані, який може впливати на танення Антарктиди.

Читайте також: Оксфорд розпочав випробування вакцини проти рідкісного вірусу Ніпа на людях

Реклама:

Головне сьогодні