У Японії вперше вивели геномодифікованих свиней, органи яких можна буде пересадити людині

— 13 лютого, 15:01

Японська компанія PorMedTec заявила, що вперше вивела трьох геномодифікованих поросят, органи яких будуть придатні для трансплантації людині.

Вони матимуть менший ризик імунного відторгнення, а це відкриває шлях для майбутніх міжвидових трансплантацій, пише The Japan Times.

Команда, у складі якої є члени американської біотехнологічної компанії eGenesis, вивела свиней, використовуючи клітини, що у вересні надала їм американська компанія. Вони перенесли їхні ядра в яйцеклітини, створивши генетично модифіковані ембріони. Потім їх імплантували в матку сурогатної матері-свині, щоб отримати клонованих поросят.

У лютому троє клонованих свиней з’явились на світ шляхом кесаревого розтину. Вони мають 10 різних модифікованих генів, які запобігатимуть відторгненню органа, якщо у майбутньому їх пересадять людині.

Фото: dusanpetkovic/Depositphotos

"На реалізацію ксенотрансплантації довго чекали в Японії, але вона залишалася на стадії фундаментальних досліджень, оскільки свині, які могли б витримати клінічне випробування, були лише на стадії розробки", – йдеться в заяві PorMedTec.

ВІДЕО ДНЯ

Коли свині підростуть, їх передадуть науковим установам Японії, щоб дослідити, чи можна трансплантувати їхні органи іншим тваринам, наприклад, мавпам.

Науковці сподіваються, що пересадка клітин і органів від тварини до людини (ксенотрансплантація) допоможе вирішити проблему нестачі донорів органів у світі.

Раніше ми розповідали, як при житті надати згоду на посмертне донорство.

Віра Шурмакевич, УП.Життя

Читайте також: В Україні провели більше 50 трансплантацій кісткового мозку від неродинного донора: як стати одним із них

Реклама:

Головне сьогодні