Вчені дізналися, наскільки вакцина Pfizer проти COVID-19 ефективна для підлітків

Катерина Хорощак — 31 березня 2021, 16:51

Вакцина проти COVID-19 від Pfizer на 100% ефективна для підлітків у віці від 12 до 15 років.

Про це свідчать результати клінічного дослідження за участю 2260 дітей віком від 12 до 15 років в США, повідомляє CNN з посиланням на компанію Pfizer.

Серед 1129 учасників, які отримали плацебо, було 18 випадків COVID-19, і жодного випадку серед 1131-го з тих, які отримали вакцину.

У Pfizer розповіли, що побічні ефекти, які спостерігаються у підлітків, аналогічні до тих, які були у людей у віці від 16 до 25 років. Зокрема, біль в місці ін'єкції, втома і жар.

Фото: SyhinStas/Depositphotos

Проте дані дослідження ще не пройшли експертну оцінку.

Pfizer планує найближчим часом передати дані Управлінню з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) для отримання дозволу на щеплення підлітків, оскільки наразі вакцина дозволена в США лише для людей від 16 років і старше.

У Pfizer повідомили, що безпечність вакцини для підлітків допомогла компанії прийняти рішення почати тестування препарату на молодших дітях.

Компанія вже розпочала відповідне дослідження вакцини на дітях у віці від 6 місяців до 11 років. Pfizer має намір залучити до випробування 4644 дітей і очікує результатів до кінця 2021 року.

Нагадаємо, вакцина Pfizer проти COVID-19 довела високу ефективність в реальних умовах.

Дві її дози ефективні на 90% через два тижні після другої ін'єкції. Одна доза ефективна на 80% через два тижні після щеплення.

Це так звана "генетична" вакцини, що містить "інструкції", щоб допомогти нашому імунітету захиститись від COVID-19.

Вас також може зацікавити:

Коли вакцини від COVID-19 стануть доступними для дітей? Перші прогнози

22 млн вакцинованих від COVID-19 в США: перші висновки зі щеплень та найчастіші побічні ефекти

Якими вакцинами від COVID-19 щеплюватимуть українців: ефективність, безпечність, протипоказання та принцип дії

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".

Реклама:

Головне сьогодні