Як повернути секс після пологів. Радять лікарі й психологи
Постійний дитячий плач, брудні підгузки, хронічна втома, недосип − це те, з чим стикається будь-яка мати після повернення з пологового.
Навіть якщо дитина дуже бажана, життя родини змінюється з появою дитини. Через це часто страждає сексуальне життя пари. Вчені з університету Гетеборга з’ясували, що третина пар розлучаються протягом перших п’яти років життя дитини.
УП.Життя з’ясовувало, коли варто повертатися до сексу після пологів і як зробити так, щоб секс приносив задоволення.
Головне − не поспішати
Валерія з Києва три роки тому народила другу дитину. Як згадує жінка, після пологів було важко налаштуватися на секс.
− По-перше, це мала дитина, думки тільки про неї. По-друге, виділення, тривале відновлення, загоєння, фізичний дискомфорт. По-третє, це зміна фігури, трохи цього соромилася.
Взагалі після народження дитини життя так змінилося, що було точно не до сексу. Бідолашний чоловік допитувався, коли вже можна буде. Я не знала, коли все налаштується, мені не хотілося сексу, − згадує жінка.
Сексуальне життя пара відновила через півтора місяці після народження дитини. Знову отримувати задоволення від сексу Валерія почала через шість місяців після пологів.
Гінекологиня Галина Артиш наголошує, що є два післяпологові періоди.
Ранній − триває години після народження. Він важливий для спостереження за жінкою в пологовій залі.
Пізній − триває 42 доби, або 6 тижнів, після пологів. Під час цього періоду матка повертається до своїх нормальних розмірів, починається лактація, відбувається перелаштування організму жінки на не-вагітність. Також протягом цього періоду в жінки йдуть післяпологові виділення.
− Починати займатися сексом відразу після пологів не варто, адже жіноче лоно у цей період − це суцільна рана. В цей час дуже легко занести будь-яку інфекцію, навіть займаючись сексом в презервативі, та можливий розвиток ускладнень післяпологово періоду", − наголошує лікарка.
Вона рекомендує утриматись від занять сексом 1,5-2 місяці після народження дитини.
Дитина побачила секс батьків. Як діяти – пояснює секс-педагог
− Під час пологів жіночий організм виконує дуже важку фізичну працю, йому потрібен час, щоб відновитися. При цьому немає великого значення, чи це були природні пологи чи кесарів розтин. Якщо ж пологи були природні, але проводилась епізіотомія чи були розриви, то утриматись від сексу слід принаймні два місяці. В цей період, 6-8 тижнів, має бути і післяпологовий візит до лікаря-гінеколога, − рекомендує Галина Артиш.
Наукові дослідження жіночої сексуальності після пологів підтверджують, що спосіб, в який народила жінка, майже не мав жодного впливу на відновлення сексуального життя. За даними досліджень, 89% жінок відновлювали статеве життя протягом шести місяців після пологів.
Фото: iakovenko123/Depositphotos |
Ніжність, ніжність і ще раз ніжність
Втім, чимало жінок повертаються до сексу вже через місяць після пологів.
− Ми з чоловіком мали секс вже через два тижні після пологів. Пологи були природні без ускладнень, тому наважилася на секс. І не шкодую, хоча на початку був певний дискомфорт. Але чоловік був дуже ніжний, не поспішав і ми використовували лубриканти на перших порах, − розповідає Марія.
Гінекологиня Галина Артиш відмічає, що під час і після пологів організм жінки переживає дуже сильний стрес, тому чоловікові слід бути значно уважнішим до бажань жінки.
− На початку важливо, що секс був ніжним, без різких рухів. За потребою має бути використаний презерватив і додаткова змазка. Особливо у перші рази. Якщо ж жінці дуже боляче під час сексу, то чоловік має перервати статевий акт, − радить лікарка.
З цією думкою погоджується й психолог Роман Мельниченко. Він відмічає, що якщо жінка займається сексом без бажання, її тіло сприймає це як насилля.
− Після пологів тіло жінки змінюється. З’являється тривога, що вона перестала бути бажаною для чоловіка. В такому випадку жінка починає ініціювати секс, коли насправді вона його не хоче. Жінці треба прийняти себе, свої зміни й обговорити це з чоловіком, − розповідає психолог.
[BANNER1]
Що потрібно знати про грудне вигодовування
У післяпологовому періоді дуже важливу роль відіграють гормони окситоцин і пролактин. Він цих гормонів залежить прив’язаність жінки до дитини і лактація.
Разом з тим, у цей період падає рівень естрогену, прогестерону та андрогену. Під дією гормонів посилюється чутливість грудей. Це природний механізм, який пригнічує лібідо жінки.
− Після пологів особливу увагу слід приділити лактуючим грудям. У пологовому має бути проведена бесіда, як доглядати за грудьми, як прикладати малюка, − відмічає Галина Артиш.
У більшості жінок через 2-3 місяці переналаштовується організм і вони хочуть сексу, та продовжують кормити грудьми грудьми Фото: freepik |
Юлія зі Львова годувала свого сина Ростислава грудьми до 2,5 років.
− Поки тривало годування, зовсім не відчувала сексуального потягу. Це дуже злило чоловіка, однак не могла нічого з собою вдіяти. Ні сексуальна білизна, ні лубриканти не допомагали, − згадує жінка.
Сексуальне життя в пари відновилося вже після завершення грудного вигодовування, однак на допологовий рівень так і не вийшло.
У більшості жінок через два-три місяці переналаштовується організм і вони хочуть сексу, хоча і далі готують грудьми. Але буває таке, що у жінок знижене лібідо весь період, поки вони годують грудьми. Це передбачено природою.
− Не всі чоловіки це розуміють і починають проявляти агресію. Це саме те, що найменше потрібно робити, − пояснює Роман Мельниченко.
Однак чоловік Юлії зі Львова не проговорив з дружиною цього питання. Через п’ять років після народження сина пара розлучилася.
− Налагодити сексуальне життя не вдалося. Завжди був страх, що син прибіжить з сусідньої кімнати і нас побачить. Таке кілька разів бувало. Я запропонувала чоловікові разом піти на психотерапію, однак він не погодився. Ми розійшлися, − розповідає жінка.
[BANNER2]
Втома проти статевого життя
Серед причин, чому парі так і не вдалося налагодити статеве життя і зберегти шлюб Юлія називає втому.
− Малий вночі прокидався по 5-7 разів. Я майже не спала. Вдень на мені був весь дім, потрібно було прибрати і приготувати їсти. Чоловік весь час був на роботі, повертався пізно. Під вечір падала від втоми, − згадує Юлія.
Психолог Роман Мельниченко у такому випадку радить чоловікам брати на себе частину домашніх обов’язків, щоб розвантажити жінку.
− Недосипи й побутові складнощі додають стресу. У таких умовах про секс мови йти не може. Тому перше, що треба робити − це знижувати навантаження на маму. Мама має спати, відпочивати, в неї має бути час на себе. Є дослідження, які показують, що допомога в побуті, це один з найпотужніших афродизіаків, − стверджує Мельниченко.
Наталія Міняйло, спеціально для УП.Життя
Вас також може зацікавити:
Як говорити про секс зі своїм партнером, та коли це варто робити
Не хочеться сексу: 12 причин, чому у чоловіків може бути низьке лібідо
7 цікавих відкриттів про стосунки і секс за останнє десятиліття
7 звичок щасливих пар, які мають "гаряче" сексуальне життя
Оргазм у жінок: пози, як розпізнати, як довести її до оргазму
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.