Передозування у 300 разів: у сестер-близнючок зі Львова випало волосся через надлишок вітаміну А. ФОТО

Яна Осадча — 8 лютого 2023, 18:04

У Львові у 13-річних сестер-близнючок через передозування вітаміном А випало волосся, а на тілі почала відшаровуватися шкіра.

Про це повідомили у Західноукраїнському спеціалізованому медичному дитячому центрі.

За словами мами дівчаток, усе почалося з того, що її доньки вирішили схуднути. Мати допомагала їм правильно харчуватися. Однак невдовзі помітила, що доньки стали замкнутими та неохоче спілкувались.

Однією із причин змін у поведінці дітей, на думку мами, був сум за батьком, який служить у ЗСУ. Також жінка вирішила, що донькам не вистачає вітамінів через зміни у харчуванні.

За порадою лікаря, матір почала давати дівчаткам привезений з-за кордону вітамін А у формі ведмедиків.

ВІДЕО ДНЯ

Спочатку жінка неправильно розрахувала дозу. Вітаміни виявилися смачними, тож дівчата протягом усього літа вживати їх потай від мами.

"З’ясувалось, що діти тривалий час приймали кількість вітаміну, яка у 300 разів перевищує гранично допустиму добову дозу для підліткового віку", – говорять у лікарні.

Також сестер почав турбувати сильний біль в голові і кінцівках

Проблеми зі здоров’ям у дітей почались із лущення шкіри на обличчі, шиї та руках. Згодом почало випадати волосся – аж до повного облисіння. Також сестер почав турбувати сильний біль в голові та кінцівках.

Один з лікарів, до якого звернулася родина, заявив, що дівчатка назавжди можуть залишитися без волосся.

На тілі почала відшаровуватися шкіра

Читайте також: Чи потрібно додатково давати дітям вітамін D? Пояснення МОЗ

Однак спеціалісти Західноукраїнського дитячого медцентру змогли їм допомогти.

"Дівчатка на момент звернення були у поганому стані, з ознаками запальних змін в аналізах. Лікарі педіатричного відділення запідозрили токсичну дію невідомої речовини. Адже в обох дівчат була однакова клінічна картина, схожа на отруєння. Ми зробили аналізи на мікроелементи, що можуть викликати алопецію – ртуть, свинець, миш’як, талій. Але усі вони виявились негативними. Розуміння, що це може бути хронічний гіпервітаміноз вітаміну А прийшло після прискіпливого розбору анамнезу", – розповіла педіатр-гастроентеролог Центру Віта Волощук.

Дівчата втратили волосся

Лікарі також зазначають, що тривале перевищення дози вітаміну призвело до порушення роботи печінки, з’явилися ознаки остеопорозу, погіршився психоемоційний стан.

Спина дівчинки з передозуванням вітаміну А

Читайте також: Які симптоми свідчать про нестачу вітамінів в організмі дитини – пояснюють у МОЗ

"Нам вдалось стабілізувати стан дівчаток. Однак специфічного антидоту не існує. Лікування цього стану – це відміна препарату та час для відновлення", – наголошує Віта Волощук.

Наразі у дівчаток вже почало відростати волосся.

Волосся у сестер почало відростати

"Дівчатка радіють, а мама ще трохи хвилюється. Боїться, що хвилювання за пораненого на фронті татка повернуть проблеми. Проте наші фахівці запевняють, що цього не станеться. Адже алопеція у дівчаток має зовсім інші причини", – кажуть у лікарні.

Читайте також: Вітаміни та біологічні добавки. Наскільки вони корисні та про що мовчать виробники?

Реклама:

Головне сьогодні