Коли і за який термін військовозобов’язані мають пройти ВЛК? Пояснення

Олена Барсукова — 20 травня, 13:55
Коли і за який термін військовозобов’язані мають пройти ВЛК? Пояснення
Фото ілюстративне. У ТЦК розповіли про терміни ВЛК за новим законодавством
Фото: yacobchuk1/Depositphotos

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше мали статус "обмежено придатний", повинні до 4 лютого 2025 року повторно пройти військово-лікарську комісію. Це передбачає новий закон про мобілізацію.

Щоб пройти ВЛК, колишнім "обмежено придатним" та іншим військовозобов’язаним, які оновлять свої дані у ТЦК, потрібно буде дочекатися відповідного направлення.

Максимальний час для проходження військово-лікарської комісії нині становить 14 днів, розповіла "УП. Життя" Олена Седлецька, голова військово-лікарської комісії індустріального районного ТЦКСП Дніпра.

Термін може бути більшим, якщо медики виявлять якесь захворювання і відправлять людину до інших міських лікарень. Якщо ж скарг за станом здоров’я немає, спрощений медогляд можна пройти за кілька днів.

Раніше військовозобов'язаному виділяли чотири дні для проходження ВЛК, а щоб визнати його непридатним для служби, вистачало висновків однієї комісії.

Однак зараз необхідно пройти ще один медичний огляд в іншої комісії і підтвердити висновки першої протягом цього ж терміну в 14 днів.

Також для військових, які лікуються за кордоном, передбачені дистанційні ВЛК, але по поверненню вони мають пройти обов'язкову медкомісію.

Загалом усі військовозобов'язані під час воєнного стану мають повторно пройти комісію через рік, у мирний час – через п'ять років.

Детальніше про те, як і коли потрібно проходити ВЛК, як оскаржити вирок і які хвороби впливають на придатність чи непридатність, дізнайтеся з матеріалу "УП. Життя".

Реклама:

Головне сьогодні