Що треба робити перед тим, як взяти кредит

99
12 лютого 2021

Чому такий простий фінансовий інструмент, як кредит, доставляє людям стільки проблем? Можливо, дехто просто не вміє ним вдало користуватися.

У цьому матеріалі – короткий список того, що обов’язково має зробити будь-який потенційний позичальник перед тим, як оформити кредит онлайн або готівкою.

Крок 1: розрахувати своє максимальне кредитне навантаження

Кредитне навантаження – це допустимий коефіцієнт від вашого місячного прибутку, який ви можете витратити на виплату кредиту. Вважається що в середньому цей коефіцієнт має становити не більше 40% від вашого прибутку.

Якщо ви віддаватимете за кредит більш ніж половину свого доходу, у вас можуть виникнути труднощі з покупкою життєво необхідних речей, на які просто не вистачатиме грошей.

Також такий кредит буде тягарем з моральної точки зору: як говорять співробітники банків, для позичальників, які мають занадто велике навантаження, у якийсь момент стає більш прийнятно перестати виплачувати гроші за позику і просто накопичувати борг. На жаль, такі історії частіше всього закінчуються судом і арештом майна боржника.

Якщо ви вже оформили кредит і відчуваєте, що не можете з ним впоратися – радимо оформити реструктуризацію боргу або запросіть рефінансування. Детальніше по це у матеріалі на фінансовому порталі Finance.ua пише Андрій Жуматій.

Крок 2. Знайти вигідну пропозицію

Що банків, що мікрофінансових організацій на фінансовому ринку безліч. Щоб скоротити час пошуку, рекомендуємо вивчити авторитетні рейтинги фінустанов і відібрати з них для 5-10 найуспішніших. 

Також зауважте, що досить часто МФО проводять акції для нових клієнтів, дозволяючи взяти перший кредит на невелику суму без відсотків.

Іноді в МФО бувають сезонні знижки, які допомагають заощадити і постійним клієнтам. Тому рекомендуємо ретельно вивчити всі пропозиції на ринку.

Крок 3. Перевірити свій кредитний рейтинг

Щоб переконатися, що у обраній вами установі вам точно дадуть позику, рекомендуємо для початку перевірити свій кредитний рейтинг. Якщо у вас є відкритий кредит або непогашений борг, шанс на видачу позики під хороші відсотки істотно знижується.

Всі дані про закриті й незакриті кредити збирають спеціальні уповноважені установи – Бюро кредитних історій. Це вони допомагають банкам або МФО скласти про вас перше враження.

Безкоштовно перевірити свій кредитний рейтинг ви можете за допомогою сервісу від Finance.ua.