Тест

Весілля по кишені

"Для такої нудної людини, як я, та ще й робити щось звичайне дорівнює просто смерті від нудьги, - посміхається фотограф Світлана Мінаєва, яка разом із коханим влаштувала весілля...на велосипедах. - Тому завжди, коли вистачає на то ресурсів, я намагаюся зробити те, чого не робила раніше: фантазувати, пробувати, експериментувати".

Сама Мінаєва більш ніж задоволена своїм веловесіллям.

На запитання про те, що наштовхує людей відійти від традицій та покреативити саме на весіллі, Світлана припускає, що вся сіль - у бажанні творити: "Людина ж, знаєте, існує за образом і подобою кого? Творця! Тому кожному, підсвідомо чи досить-таки навпаки, хочеться творити. Пробувати. Бути. Проявити себе. Відрізнитися. А для цього день весілля, думаю, дуже навіть непоганий привід".

Окрім бажання показати власну індивідуальність, є й інші причини влаштувати весілля, не схоже на інші.

Так, Анастасії Мельниченко ідея здивувати всіх спала на думку ще за часів недовгої роботи у місцевому РАГСі: "Мене дратувало у РАГСі все. Всі оці стандартні нещирі процедури, "рагсівські ельфи", які шаблонно відтараторюють свій текст молодятам. Дратувало, як вони перемивають кісточки молодятам через вбрання: їхнє чи гостей. Колись, пам'ятаю, було там весілля рокабільщиків, вони всі прийшли з іглами на головах, у коротких штанцях, підтяжках. Класна публіка! Але вони "убили" рагсівських тіток наповал, і ці тітки мали з ними справу неохоче", - обурюється Мельниченко.

Після того випадку дівчина вирішила зробити щось, що відбере мову у ненависних працівниць РАГСу. І їй це вдалося!

Весілля Анастасія вирішила святкувати у стилі Мексики 30-х років XX століття. Надихнулася біографією відомої художниці Фріди Кало, тож вбралася у чоловічий костюм та капелюх. Замість букету незвичайна наречена мала... кактус у горнятку, який адміністраторка церемонії назвала "фалічним символом".

Однак церемонію таки провела, називаючи пару "шановними мексиканцями".

Кактус, який слугував нареченій весільним букетом, досі живе в оселі Мельниченків

Ціна питання

Алкоголь, бенкет, послуги тамади та... шоколадний фонтан - головні пункти весільного бюджету, на яких киянинові Миколі Гудковичу та його дружині Євгенії вдалося значно зекономити кошти.

"Перед весіллям ми поїхали фотографуватися на Поділ, але дорогою відчули, що непогано було б чогось з'їсти... Природно, що ми вирішили зайти до "Пузатої хати", випити чаю з тістечками. А там з'ясувалося, що й інтер'єр дуже придатний для того, щоби в ньому пофотографуватися", - розповів Микола.

Тамадою на весіллі Гудковичів був веселий та запальний друг, зал та оформлення застілля лягло на плечі християнської громади, до якої належить подружжя, а також великої та дружної родини.

"Що багатьом може здатися в нашому весіллі найбільш незвичайним, так це відсутність алкогольних напоїв, що, до речі, є дуже непоганим джерелом економії", - розповів "Українській правді. Життя" Гудкович.

"Що стосується меню, то у нас був фуршет, а це надало більшого сенсу красивому оздобленню столів. Надто заощадити на фуршеті не вдалося, бо залишилося багато їжі, наприклад, ціле кіло шоколаду для шоколадного фонтану! Хоча на фонтані таки вдалося зекономити: в Україні він коштує сотні євро, а ми придбали його на сайті за 20 доларів, а друзі, які за збігом обставин поверталися із Америки, нам його привезли", - пригадує Микола.

Загалом, на думку Гудковичів, молодята мають орієнтуватися на організацію свята саме для себе: "Спочатку придумали, як ми бачимо своє весілля; усвідомили, що це наше свято, наш день, і ми хочемо зробити його передусім для себе. Ми користувалися принципом, що про нього пише апостол Павло - "...усе на Божу славу робіть", і виходили з того, що коли нам буде весело, то і всім гостям теж. Так у підсумку і вийшло".

[L]Загальні витрати пари на весілля склали близько 16 тисяч грн.

Анастасія Мельниченко упевнено стверджує, що неординарність може економити гроші. Все, що потрібно - фантазія та сміливість. Так, на створення образу нареченої по-мексиканськи пішло близько 700 грн, а макіяж та зачіску вона робила власноруч. Відсутність букету, компенсована кактусом, та текіла замість шампанського суттєво витрат не збільшили.

Кияни Дмитро та Олена Міщенки влаштували 3-годинний фуршет для восьми осіб, родичів та свідків, на прогулянковому теплоході.

"Ми не замовляли тамаду, бо вирішили, що при такій компанії він не потрібен. Весілля, я так думаю, вийшло дешевше, ніж звичайне. Головним чином за рахунок того, що ми не годували цілий натовп гостей і не гуляли в ресторані до пізньої ночі (фактично весілля закінчилося приблизно о четвертій годині дня)", - ділиться із "Українською правдою. Життя" Дмитро.

Витрати Міщенків були такі: оренда теплоходу - 1800 грн, їжа на фуршет - 1500 грн, оренда лімузину - 2800 грн (за 6 годин) + келихи, коровай, торт, рушники, видатки на церемонію в РАГСі. У сумі вийшло трохи більше 10 тисяч гривень (без урахування послуг фотографа, обручок та весільного вбрання).

Олена Міщенко: Отож, милий, скільки нам вдалося відкласти на весільну подорож?

Друзі пізнаються у весіллі

Це твердження - про одруження киян Вячеслава та Євгенії Пономарьових, де тамадою був спільний друг молодих. Втім, заощадити кошти допоміг їм не він один - макіяж, зачіску та костюми молодим забезпечила ціла команда енергійних друзів.

"Спочатку прийшла ідея зробити весілля у стилі французьких рокерів, - розповідає Євгенія. - Ескіз моєї фантастичної сукні допомогли зробити мої хороші друзі, дизайн-дует "баЛюба", вони шили і костюм для нареченого".

За словами дівчини, біля РАГСу, де вона з Вячеславом реєстрували шлюб, одна "стандартна" наречена довго не зводила очей зі сміливого одягу Жені, а пізніше особисто висловила їй своє захоплення.

"Ми вирішили не заморочуватися традиційними і занудними атрибутами у вигляді бокалів для молодят, короваю та дорогого застілля з навороченими машинами", - посміхається Євгенія. Натомість молоді в образі французьких рокерів покаталися на конях на Трухановому острові та потанцювали божевільних українських танців у Києво-Печерській лаврі, де якраз проходили тематичні заходи.

Бенкет, за словами Пономарьових, робили виключно для гостей: "Була б наша воля, ми би все організували у вигляді рок-концерту із пивом замість шампанського!"

Друзі виручили і киян Володимира та Анну Сінчуків. Вони розповіли "Українській правді. Життя", що прогулянка "з вітерцем" на крутому мотоциклі дісталася їм безкоштовно від друга: "Відчуття були просто шалені! Особливо для нас, людей, які зазвичай на мотоциклах не їздять".

"Грошей витратилося менше ніж планувалося, ми були витратами задоволені. Нам допомогли друзі - намалювали цікаві плакати, якими потім прикрасили залу ("Женился сам - помоги другу", "Не стройте умные рожи - женатыми будете тоже" та ін.). Весілля ми планували і готували самі. Ми запросили шоу-группу (замість тамади), було багато різних

цікавих номерів із танцями, клоунами, конкурсами, чим також наше весілля відрізнялося від звичайного - і дуже класно! Що коштувало, до речі, зовсім не більше ніж звичайний тамада з музикою", - захоплено розповіла Анна.

Заощадили Сінчуки і на кількості гостей. "Справа в тому, що ми хотіли запросити тільки друзів, бо всі родичі дуже далеко і дуже багато, щоб весілля вийшло молодим і веселим. Так воно й було!", - розповідає пара.

Світлана Мінаєва з чоловіком Володимиром відгуляли весілля за економ-варіантом: весільне тріко та фата, яку наречена власноруч пришила до велошлему, обійшлися їй в 130 грн.

"На бігудях я спала безкоштовно", - додає Світлана. Ресторанного гуляння у пари не було, натомість були стрибки через багаття і червона риба з димком, оскільки святкували на природі. Загалом бюджет свята, за словами Мінаєвої, склав близько 3000 грн.

Казка дешевша чи казка дорожча?

Церемонія одруження набагато романтичніша на свіжому повітрі, твердить подружжя Пясецьких

Черкащани Руслана і Ярослав Пясецькі вирішили зіграти традиційне весілля, однак із модною нині виїздною церемонією - пару проголосили подружжям під відкритим небом.

На весільному вбранні, музиках та авто не економили: поїздки містом у чорному "Лінкольні" коштували майже 2000 грн, одяг і квіти потягли на 3500 грн. Сама ж виїздна церемонія у парку, яка тривала 40 хвилин замість 7 рагсових, коштувала у 2,5 рази дорожче (1200 грн), але пара не жалкує витрачених грошей.

"Організація такого свята, як було у нас, має цілу низку плюсів, - ділиться з нами Руслана. - Ми стояли обличчям до гостей, а не спинами, як це зазвичай робиться у РАГСі. У нас був час для першого танцю та бокалу шампанського, тому що ніхто не квапив, як це відбувається за умов серпневого конвейєру пар у палаці одружень.

Гості комфортно розташувалися на місцях у парку, не було натовпу. Крім того, на виїздному святі можна собі дозволити таку романтичну річ, як запуск пари голубів у небо. Музичний супровід нам забезпечив квартет скрипалів, а не кобзарі чи бандуристи, чиїми послугами користуються пари, що одружуються у місцевому РАГСі".

Пясецькі досі із задоволенням згадують найважливішу для них подію і планують вінчальний обряд.

"Ми не плануємо великих витрат, однак, тим не менше, зовсім без витрат не вийде - вінчання, квіти, фото, відео - на більше ми не розраховуємо", - розповіла Руслана і з посмішкою додала: "Принаймні поки що".

Для тих, хто не бажає заощаджувати на події такого масштабу, організатори свят пропонують різні сценарії розвитку весільних подій. Так, черкаська компанія "Промо-проект" у переліку послуг має так звану анімаційну стежку - різноманітні заходи, які ніби-то випадково ставатимуться на маршруті молодят.

"Це може бути "випадкова" зустріч із середньовічним лицарем у латах, який приєднується до пари і при появі банди розбійників (знову ж таки "випадковій") захистить молодят своїм мечем, - розповідає представник компанії Микола Король. - Першого танцю молодих може навчити Чарлі Чаплін, якого вони зустрічають під час прогулянки. Парі можна влаштувати фотобієннале. Уявіть, трохи втомлені фотосесією та поїздкою містом молодята заходять у затишне кафе перепочити, а там проходить виставка їхніх фотографій розміром у людський зріст. Погодьтеся, це незвично і дуже приємно!"

Втім, Король засвідчує, що подібні розваги ще досі не дуже прижилися в Україні, хоча на брак клієнтури не скаржиться. Скористати послугами анімаційної групи, яка продумає та поставить сценарій весільної прогулянки, коштуватиме в середньому від 5000 до 20000 грн.

Несприятливі фінансові умови, які сьогодні склалися не на користь багатьох українців, когось змусять перевірити стосунки часом і відкласти одруження. Інші тягти кота за хвіст не будуть - криза кризою, а весілля гуляти все одно будуть.

У будь-якому випадку порада щасливого сім'янина Миколи Гудковича нагодиться всім - влаштовувати весілля потрібно, виходячи із власного уявлення про свято кохання та власних ідей втілення його в життя. Наочних прикладів багато, зокрема одруження фотографа "Української правди" Анни Андрієвської та Віктора Загреби, яке режисували вони самі.

Яким би не був весільний бюджет, як запевнили опитані пари, він зовсім не грає першу скрипку. Головне - це відсутність страху щодо експериментів та думки інших. Ну і творчий підхід аж ніяк не завадить!

Фото Світлани Мінаєвої, з архіву Руслани та Ярослава Пясецьких, Анастасії Мельниченко і TabloID

Автор - Тетяна Потапова