Зменшуй шкоду

Про проєкт "Зменшуй шкоду"

Ми живемо в світі, де більшість звичок можна назвати шкідливими. У кожної людини є свої слабкості, боротьба з якими витрачає багато часу, енергії, та не завжди призводить до результатів.

Кожен хоча б раз замислювався над наслідками своїх звичок. Куріння викликає рак, солодке веде до ожиріння, алкоголь і стрес тим більше скорочують життя. Ми знаємо про це, і тим не менш, якщо не куримо, то вживаємо алкоголь; якщо не куримо і не п'ємо, то не можемо встояти перед солодощами, чимось смачненьким чи кількома чашками кави на день.

Чи означає це, що єдиний шлях подбати про своє здоров'я і довголіття – це відмова від усього, що може представляти хоч якусь загрозу? На щастя – ні! У кожному випадку можна знайти розумний компроміс, який буде кращим, ніж повне ігнорування медичних настанов.

Саме тому ми запускаємо новий проект "Зменшуй шкоду з Олександром Колядою". Проект присвячений шкідливим звичкам та головному питанню  – чи можливо знизити негативні наслідки для організму і дозволити собі маленькі слабкості?

Протягом трьох місяців ми розглядатимемо різні аспекти шкідливих (та не дуже) звичок. На наші питання відповість Олександр Коляда – науковий співробітник лабораторії епігенетики Інституту геронтології Національної академії медичних наук України.

Олександр – приклад українського науковця нового формату мислення і підходу до досліджень. Випускник кафедри генетики КНУ ім. Т. Шевченка, стажувався в лабораторіях Токіо, Осаки,  Кембриджа, а зі своїми науковими доповідями об’їхав чи не всі країни Європи. Фахівець з довголіття, його сфера інтересів – генетика людини і біологія старіння. Він першим встановив довжину теломер в українців (універсального визначника біологічного віку людини). У вільний час – збирає колекцію з ДНК старожилів, подорожує і практикує йогу.

У матеріалах проекту "Зменшуй шкоду з Олександром Колядою" ви дізнаєтесь, які компроміси можна дозволити собі у питаннях харчування, алкоголю, вживання кави, нікотину, солодкого чи солоного та інших аспектах. І в кожній темі Олександр відповідатиме на ваші запитання.

 

Користь у помірності. Про здоров’я у 21 сторіччі
Як подорожувати, щоб не хворіти?
Як все встигати та не шкодити організму
Як знизити шкоду від офісної роботи
Вітаміни та біологічні добавки. Наскільки вони корисні та про що мовчать виробники?
Чи може вбити крапля нікотину? Яка шкода насправді причаїлася в сигареті
Сіль, цукор та сила волі: навіщо уникати крайнощів
Зберігайте спокій! Задоволення – кращий ворог стресу
Що ми знаємо про каву?
Ідеальний сон – який він?
Спорт у великому місті
Келих за здоров'я. Як оцінити шкоду алкоголю
Їжа: шкода та користь
Скільки років ви проживете за нинішнього способу життя? ТЕСТ