Україну захопить хвиля студентських страйків?

3
25 липня 2008

Такі припущення були висловлені у листі до міністра освіти і науки Івана Вакарчука. Гостра ситуація склалася навколо проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" та ігнорування вимог молоді щодо змін у законах, говориться в прес-релізі "Фундації регіональних ініціатив".

Так, Закони України "Про освіту" та "Про вищу освіту" зараз знаходяться на обговоренні в Комітеті Верховної Ради з питань науки і освіти

15 всеукраїнських та столичних студентських і молодіжних організацій висловили 10 вимог щодо покращення системи вищої освіти у своєму зверненні до Президента, Кабінету Міністрів та народних депутатів України.

Проте остання редакція Закону "Про вищу освіту" свідчить або про необачність автора нововведень до Закону, або ж про цілеспрямоване намагання звузити зміст та обсяг існуючих прав та свобод випускників-"бюджетників" та студентів-"контрактників", стверджується у прес-релізі.

Також до тексту остаточної, як стверджують у Міністерстві освіти і науки, редакції проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" не увійшли викладені у зверненні пропозиції 15-ти всеукраїнських та київських молодіжних та студентських організацій.

"Слизькі" питання законопроекту

На думку КМО ВМГО "ФРІ", речення "Випускники, які навчалися за державним замовленням і уклали відповідну угоду, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років" має бути викреслене з редакції статті 56, оскільки носить необов'язковий характер.

Таким чином, вжите у тексті законопроекту необов'язкове формулювання може призвести до спекуляції на соціальній незахищеності та правовій необізнаності молоді, і змусить студентів проти їх волі укладати угоди з роботодавцями мінімум на три роки.

Остання редакція проекту закону не запобігає й необґрунтованому збільшенню оплати за навчання ВНЗ. Наразі, ВНЗ довільно встановлюють вартість навчання для студентів-"контрактників".

Молодіжні організації пропонували проводити зміну плати за навчання за обов'язковим погодженням з органами студентського самоврядування та профспілковими організаціями студентів відповідних ВНЗ.

Зміну плати за навчання проводити не частіше одного разу на рік та виключно у відповідності до індексу інфляції за період від останньої зміни.

Проте, і ця вимога щодо оплати за навчання студентів-"контрактників" не була врахована, стверджує громадська організація "Фундація регіональних ініціатив".



powered by lun.ua