Замість Караваджо міліція знайшла овець?

— 8 грудня 2008, 10:42

Інформація про те, що в Харкові разом з тілом відомого колекціонера Миколи Пономаренка був знайдений і шедевр італійського майстра виявилась чуткою. Її в інтерв'ю "Сегодня" спростував начальник Харківської обласної міліції Віктор Развадовський.

За його словами, у приватному будинку під Харковом оперативники знайшли тіло колекціонера, а в самому будинку коштовне полотно.

Версія про те, що ця картина і є той самий шедевр Караваджо, який викрали 4 місяці тому з одеського музею, з'явилась завдяки обмовці міністра внутрішніх справ.

Коментуючи успіхи слідчої групи, яка займається викраденням картини Караваджо, Юрій Луценко заявив, що вона вийшла на слід якогось колекціонера зі Східної України. А той, за словами Луценка, причетний до крадіжки "Поцілунку Іуди".

Невдовзі стало відомо, що в будинку міліціонери знайшли картину, на якій зображені вівці, а не біблійний сюжет, як у Караваджо. Зараз картину відправили на експертизу, фахівці з'ясовують її вартість та авторство.

[L]За словами прокурора Одеської області Василя Присяжнюка, оперативно-слідча група вийшла на слід злочинців, що спеціалізуються на таких злочинах.

В одній з українських областей був затриманий автомобіль, що перевозив п'ять унікальних картин вартістю від трьох мільйонів євро.

"Про подробиці говорити поки не маю права, зараз саме такий момент, коли будь-яка зайва інформація може зашкодити. Але вже можна сказати, що у викраденні картини Караваджо замішана ціла банда", - каже Присяжнюк.

Нагадаємо, що шедевр одного з найзнаменитіших італійських художників XVI-XVII століть був єдиним полотном великого майстра в Україні, але у липні цього року його було викрадено з Одеського музею західного та східного мистецтва

Вітчизняні фахівці, спираючись на страхові оцінки закордонних колег, стверджували, що приблизна вартість картини могла сягати 100 мільйонів доларів.

Справжність полотна у 50-ті роки минулого століття була доведена московським мистецтвознавцем Малицькою, а 2005-го - підтверджена іспанськими експертами.

За матеріалами газети "Сегодня"

Реклама:

Головне сьогодні