Буковель після пожежі. Фото

Згорів гірськолижний курорт Буковель!" - така новина з'явилася напередодні вихідних на десятках інтернет-сайтів , змусивши хвилюватися багатьох прихильників гірського відпочинку. Кореспонденти "Української правди. Життя" побували на курорті через два дні після події й на власні очі побачили: курорт працює, але пожежа дійсно мала місце.

Вночі на 5 грудня зайнялася дерев'яна будівля в центрі Буковеля. У двоповерховому дерев'яному будинку розміром 60х20 метрів містилися адміністративні та сервісні приміщення: дві камери зберігання, великий пункт прокату та обслуговування лиж, гірськолижна школа, туалет, пункт обміну валюти та медичний пункт.

На другому поверсі будівлі був великий конференц-зал, у якому за кілька днів до пожежі відбулася прес-конференція з приводу відкриття нового сезону. Поруч розташовувалися адміністративно-господарські приміщення та офіс рятувальної служби.

Як вдалося довідатися "Українській правді. Життя", загальна площа двох згорілих поверхів складала близько 2 400 метрів квадратних, що можна порівняти з площею середнього за розміром супермаркету.

Як свідчить любительський відеозапис, викладений в інтернеті, полум'я від дерев'яної будівлі здіймалося на добрий десяток метрів. Буковельська пожежна бригада, яка оперативно прибула на місце, виявилася безсилою проти цієї стихії. Рятувальникам залишалося тільки пильнувати, аби вогонь не перекинувся на нижню станцію 4-крісельного підйомника 2R , яка стоїть в десяти метрах від місця пожежі.

[L]В понеділок, коли "Українська правда. Життя" побувала на курорті, цей витяг не працював, але й ремонтних робіт тут не проводилося.

"Якщо буде мороз і приїдуть люди, то в п'ятницю підйомник включать" - запевнили нас в касі курорту, відкинувши припущення про пошкодження витягу через пожежу.

Володимир Юзюк, представник адміністрації "Буковеля", цілком офіційно запевнив нас, що витяг 2R від пожежі не постраждав і готовий працювати, щойно кількість туристів збільшиться.

Причини займання на даний момент невідомі - пожежна служба їх з'ясовує. "Ніякого підпалу чи вибуху газу не було, це ми можемо сказати точно" - запевняють в адміністрації. Водночас в Яремче побутують чутки, що причиною лиха став людський фактор - необачно залишений на ніч електричний обігрівач.

В адміністрації курорту розглядають п'ятничний інцидент як прикрий випадок, але просять не драматизувати ситуацію.

"На щастя, люди не постраждали, і ця пожежа ніяк не зашкодить відпочинку на Буковелі. Корпуси, де проживають люди, знаходяться мінімум за 400 метрів від місця, де була пожежа, - запевняє нас Володимир Юзюк. - Прикро, що згорів великий прокатний пункт, але у нас ще є 10, які залишилися працювати".

Менеджмент курорту впевнений, що гості можуть почуватися у безпеці.

"Усі житлові приміщення, на відміну від адміністративних, обладнані системою пожежної сигналізації, яка реагує на найменшу задимленість, а по всьому курорту розміщені пожежні гідранти. Крім того, у нас є власний пожежний автомобіль та бригада рятувальників, які цілодобового готові виїхати, якщо станеться якась надзвичайна ситуація", - переконані тут.

Що ж до звичайних туристів, то їм все-таки доведеться тепер терпіти деякі незручності. "Цікаво, чи відновлять туалет? Єдиний нормальний туалет був на весь Буковель", - вже скаржаться фани гірського відпочинку на інтернет-форумах. Також для багатьох виявиться прикрою несподіванкою відсутність камери схову та лижного прокату, який був одним з центральних.

Згоріле приміщення та майно було застраховано, тому керівництво курорту обіцяє усе відбудувати якомога швидше. Відновлювальні роботи вже почалися - японський екскаватор розчистив місце пожежі від сміття.

Цікаво, що одразу після п'ятничного інциденту у Буковелі знову стало зимно. Мінусова температура та снігопад, яких не було тут цілий тиждень, дають тисячам фанатів надію на гірськолижні вихідні!

Лижникам та сноубордистам залишається сподіватися, що після остаточного з'ясування причин пожежі адміністрація Буковеля зробить належні висновки, і подібних інцидентів більше не трапиться. Ані в адміністративних будівлях, ані в будь-яких інших.

Автор - Віктор Загреба

Реклама:

Головне сьогодні