Як зробити новорічну листівку своїми руками

1319
16 грудня 2008
Новорічна листівка hand made. Усі фото Дмитра Ларіна
Аркуш картону розміром А-4 згинаємо навпіл
Спеціальні ножиці для декоративного зрізу
Цими ножицями оформлюємо край листівки
Для відрізання картону використовуємо макетні ніж та килимок
Вклеюємо вирізаний шматок на внутрішню сторінку листівки
На титулі олівцем створюємо ескіз малюнку
З допомогою макетного ножа під лінійку вирізаємо малюнок
Виймаємо вирізаний малюнок
Під ялинкою лежать кольорові подаруночки. Поекспериментуйте, як їх краще закомпонувати
Тоненькими смужками золотавого картону робимо "бантики" на подарунках
Потім приклеюємо їх звичайним клеєм
Для нанесення клею користуйтеся пензликом
Для створення об'ємної аплікації можна використати маленькі шматочки товстого картону
Не забудьте прикрасити ялинку гірляндами
Їх треба приклеїти з внутрішнього боку листівки
Окрім аплікації ви можете прикрасити листівку написом або своїм авторським знаком
Новорічна листівка готова. На фото художниця Нана Дємєнкова

Звичайно, ви можете купити листівку та подарунки у магазинах. Але це може зробити будь-хто за доволі короткий час і певну суму грошей. Натомість у речі саморобні ви вкладаєте свої душу і тепло, а тому вони завжди будуть безцінними.

"Українська правда. Життя" підготувала серію публікацій, присвячених святковим приготуванням. Найближчими днями ви зможете дізнатися, як самому зробити ялинкові прикраси, паперових янголів або коробки для новорічних подарунків. Цього разу ми пропонуємо зробити новорічну листівку.  

Розмір листівки залежатиме від вашої фантазії. Це може бути і маленька квадратна записка, і привітання на ватмані. У нашому випадку ми взяли листок цупкого картону розміром А-4.

Свою листівку ми вирішили зробити у вигляді традиційної "книжечки". Для цього листок картону зігнули навпіл. Щоб додати їй трошки незвичності, спеціальними ножицями підрізали край листівки.

Оскільки у нашій листівці на титулі буде вирізано ялинку, для виділення її іншим кольором на внутрішній сторінці листівки вклеюємо папір зеленого кольору.

Відрізати його можна макетним ножем, але якщо його немає, згодяться і звичайні ножиці. Зверніть увагу, при використанні макетного ножа треба працювати або на макетному килимку або на поверхні, яку вам не жаль пошкодити порізами і подряпинами.

Після цього на титулі олівцем робимо ескіз майбутньої ялинки і під лінійку макетним ножем вирізаємо малюнок по контуру. Далі все залежить від вашої фантазії: під ялинкою може лежати купа подарунків, іграшок, а на ній - прикраси.

Якщо ви вважаєте, що для створення листівки вам не вистачає хисту або художнього смаку - не переймайтеся. Головне, щоб ви відчули задоволення від того, що робите. Ваші теплі емоції обов'язково передадуться тому, для кого ця листівка призначається.

Тому сміливо нарізайте квадратики, кружечки, вирізайте будь-які форми і компонуйте їх. У роботі з папером можна використовувати будь-який клей, а на нього кріпити і папір, і блискітки, і кружечки від конфетті.

Для того, щоб листівка виглядала більш об'ємно, аплікацію можна робити з допомогою двостороннього об'ємного скочу або між вирізаним елементом та листівкою вклеїти, приміром, товстий шматочок картону.

Експериментуйте! Особливо цікавим буде створення листівки разом з дітьми. Їхньої фантазії вистачить на десяток листівок. Яким би не вийшов результат, ваші рідні та близькі все одно будуть приємно вражені. 

"Українська правда. Життя" дякує за допомогу у підготовці матеріалу художниці Нані Дємєнковій та творчій майстерні "Вещічка"/"АЗУР арт-бутік"-Петрівка.

 

P.S. Шановні читачі! "Українська правда. Життя" підготувала матеріали про те, як самому зробити ялинкову прикрасу, новорічну подарункову коробку та паперових янголів. Якщо вас цікавить створення ще якихось речей, напишіть і ми спробуємо підготувати таку публікацію!