За туфлі, що летіли в Буша, пропонують мільйони доларів

— 16 грудня 2008, 16:26

Коли іракський журналіст Мунтадер аз-Зейді купував свої темно-коричневі шікряні черевики зі шнурівками, він, мабуть, передбачав, що скандальне взуття хтось забажає придбати.

Потенційні покупці капців, зроблених в Іраку, з'явились одразу. Так, згідно з повідомленнями арабських газет, тренер іранської збірної з футболу Аднан Хамад запропонував за черевики 100 тисяч доларів, а один підданий Саудівської Аравії - аж 10 мільйонів, пише ВВС.

Наразі журналіста, який зі словами "це тобі прощальний поцілунок від іракського народу, собака!" кинув у Джорджа Буша взуттям, тримають під вартою і допитують.

[L]Як повідомляє ВВС, брат скандального журналіста повідомив пресі, що Мунтадера аз-Зейді побили.

У нього зламані рука і кілька ребер, травмовані око, відкрилася внутрішня кровотеча. Журналіста перевели у військовий госпіталь у Багдаді.

Черевичний скандал

Попри те, що вдарити підошвою взуття, чи хоча б просто взуттям, а ще порівняти з собакою - в Іраку особливо серйозна образа, президент поставився до курйозу по-філософськи.

Коли "нападника" вивели, сказав, що журналіст, мабуть, просто хотів привернути до себе увагу, як на мітингу.

Скандальний журналіст. Фото АР
Але іншої думки була охорона присутнього на тій прес-конференції прем'єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі, якому теж ледь не дісталося черевиком. Репортера телеканалу "Аль-Багдадія" Мунтадера аз-Зейді нині тримають під вартою й допитують, чи не підкупили його задля тієї витівки.

Оглядачі звертають увагу, що цей телеканал працює в першу чергу на Ірак, але базується поза його межами, в Єгипті, і відверто підтримує шиїтських антиамериканських і протиурядових повстанців, повідомляє "Радіо Свобода".

І в понеділок в Іраку, в шиїтському районі Багдада, Місті Садр, а також у священному для шиїтів місті Ан-Наджаф відбулися демонстрації іракських шиїтів із вимогою звільнити затриманого.

А коли демонстрантам трапилася на шляху колона американських військ, її теж закидали капцями.
Реклама:

Головне сьогодні