Бракованого бензину минулого року було майже вдвічі менше

4
13 січня 2009

Про це свідчать результати перевірок територіальними органами у справах захисту прав споживачів суб'єктів господарської діяльності при реалізації нафтопродуктів у роздрібній торгівлі, повідомляє прес-служба Держспоживстандарту.

За минулий рік Держспоживстандарт України перевірив близько 30,8 млн. літрів нафтопродуктів. З них забраковано та знято з реалізації близько 1,87 млн. літрів або 6,04 % (2007 року цей показник становив 12,1 %).

Із заборонених до продажу нафтопродуктів без документів, що засвідчують якість та безпеку, реалізовувалось 37,2 %; не мали необхідної інформації про товар 38,4 %; не відповідали вимогам нормативних документів 25,2 %.

Із перевірених 1853 АЗС недоліки виявлено на 1104, що становить 59,5 % від загальної кількості перевірених.

Серед основних виробничих недоліків, через які бракувались бензини, були: завищена масова частка бензолу (55,1 %); занижене октанове число (3,1 %); завищений вміст ароматичних вуглеводнів (12,9 %); завищена масова частка сірки (8,8 %).

Дизельне паливо було забраковане, в основному, через завищену масову частку сірки (31,6 % перевіреного дизпалива, яке за результатами лабораторних досліджень не відповідало вимогам нормативних документів); через занижену температуру спалаху в закритому тиглі (52,7 %); за показником "кінематична в'язкість" (8,8 %); через завищений фракційний склад (6,7 %).

Під час перевірок щодо дотримання суб'єктами господарювання Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року встановлено, що основними порушеннями 2008 року були:

Відпуск не повною мірою замовленої споживачем дози нафтопродуктів;

неукомплектованість АЗС у повному обсязі зразковими мірниками;

відсутність документів про якість та безпеку;

відсутність передбаченої Правилами інформації щодо найменування та адреси виробника нафтопродуктів, місцезнаходження найближчих АЗС, таблички із зазначенням прізвища, імені та по-батькові чергового оператора, що відпускає нафтопродукти, копії свідоцтва про державну реєстрацію, сертифікації нафтопродуктів тощо.

За виявлені порушення законодавства при реалізації нафтопродуктів 2008 року було накладено штрафів на загальну суму близько 2,33 млн. грн.

Територіальні органи у справах захисту прав споживачів у 179 випадках скерували результати перевірок для відповідного реагування органам державного контролю та нагляду, органам місцевого самоврядування, в тому числі у 107 випадках правоохоронним органам.