Обама збирається закрити скандальну в'язницю в Гуантанамо

2
14 січня 2009
Про це пише британська газета "Таймз" з посиланням на заяву помічників обраного президента США, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У такий спосіб Обама має намір означити свою незгоду з найбільш спірного аспекту "війни з тероризмом", яку проводив його попередник Джордж Буш.

Газета підкреслює, що новий американський президент, як очікується, також підпише інший указ про повну заборону застосування катувань підозрюваних у причетності до терористичної діяльності, а також про заборону "інших спірних методів забезпечення безпеки".

Сам Обама в інтерв'ю минулими вихідними заявив, що, незважаючи на труднощі, з якими пов'язане закриття бази в Гуантанамо, він твердо має намір зробити це.

Тим часом, як повідомляє газета "Нью-Йорк Таймз", джерело в перехідній адміністрації Обами заявило, що закриттю бази буде передувати процес переведення деяких з 248 ув'язнених військової бази в інші країни, а також інші процедури, що можуть зайняти кілька місяців.

Сам Обама минулої неділі також визнав, що закриття бази в Гуантанамо може забрати певний час.

"Це складніше, ніж я думав - звільнити велике число людей", - сказав він, додавши, що закрити базу протягом перших 100 днів після його вступу на посаду президента США "буде складно".

Інавгурація нового президента США призначена на 20 січня 2009 року.powered by lun.ua