"Мабуть, Бога немає": атеїстична кампанія охоплює світ

21
16 січня 2009
Один зі спонсорів атеїстичної кампанії Річард Доукінс на фоні автобуса, який закликає насолоджуватись життяv. Фото nytimes.com
З січня такі автобуси курсують і у Вестмінстері
А такі автобуси з аналогічною рекламою їздили Мадридом
У Вашингтоні гасла були дещо іншими: "Навіщо вірити у Бога? Заради Бога, хай вам буде добре"
Це вже продовження кампанії у Лондонському метро ("Це була, звісно, брехня, що ви читали про мої релігійні переконання, брехня, яку часто повторюють. Я не вірю безпосередньо в Бога, і я ніколи цього не заперечував, але чітко про це говорив. Якщо в мені і є щось, що можна назвати релігійним, то це безмежне захоплення структурою світу, доти, поки наша наука її не розкриє. Альберт Ейнштейн")
Невже не достатньо бачити, що сад прекрасний без віри, що в землі теж живуть феї? Дуглас Адамс
Те, що це ніколи більше не повториться, робить життя таким солодким. Емілі Дікінсон
Я атеїст і все. Я вірю, що ми не можемо знати нічого, окрім того, що ми маємо бути добрими по відношенню до інших та робити все, що можемо для них. Кетрін Хепберн

Та кампанія, яка розпочалась ще восени, набула нечуваного розголосу.

Естафету британських атеїстів підхопили Сполучені Штати, Іспанія: на вулицях міст цих країн теж з'явились такі нерелігійні заклики.

У Канаді нещодавно з'явився сайт, на якому атеїсти групуються довкола ідеї проведення атеїстичної автобусної кампанії у своїй країні.

Спочатку було обурення

Влітку минулого року християнська рекламна кампанія на лондонських міських автобусах викликала обурення письменниці-гумористки Ейріан Шерайн. У самій рекламі не було нічого поганого: пасаж з Біблії та лінк на сайт християнської організації. Та коли Шейран зайшла на згаданий сайт, жінка зрозуміла, що її чекає пряма дорога в пекло.

Тоді ж у неї з'явилась ідея розмістити на автобусах рекламу з атеїстичними гаслами, які б не залякували людей, а пропагували оптимізм та насолоду життям.

Нашкребти гроші на друк та розміщення безбожних плакатів Шерайн допомогли відомий оксфордський професор та атеїст Ричард Доукінс, а також Британська гуманістична організація. Тож за чотири дні свого існування, кампанія отримала близько 150 тисяч доларів пожертвувань. Та з кожним днем, цих коштів, звісно, стає все більше.

"Дехто вважає, що безбожники дещо перегинають палицю, беручи до уваги, в якому стані перебуває панівна в Європі релігія. В європейських церквах вірних дуже мало", - зазначає "Радіо Свобода".

Віра відступає перед раціоналізмом і споживацьким ставленням до життя настільки, що Папа Римський Бенедикт XVI зробив протидію секуляризму наріжним каменем своєї діяльності.

За словами виконавчого директора Британської гуманістичної асоціації Ганн Стинсон, у Британії щонайменше 40 відсотків населення вважає себе нерелігійним. А серед молоді ця цифра сягає 65 відсотків

Естафету британських атеїстів підхоплюють і інші країни. А у Великобританії у метро з'явились нові плакати з новими галсами. На них - цитати відомих людей на релігійну тематику. Звісно, не на користь християнства.

"Християнська віра говорить не лише про те, що не потрібно хвилюватися або насолоджуватися життям, а трішки навпаки - наша віра звільняє нас та дає перспективу", - говориться у коментарі англіканської церкви, який цитує The Guardian.

"Адже 7 з 10 британців називають себе християнами та знають радість, яку дає віра в Бога", - додають християни.

Усі фото взято з сайту організаторів