Наймолодшому тореадору в світі 11 років

47
26 січня 2009

Відеозапис кориди скеровано в книгу рекордів Гіннеса, повідомляє ВВС.

"Я дуже радий, що домігся цієї великої перемоги", - сказав Мічеліто Лагравере Пеніче, залишаючи ринг у Мериді - місті в штаті Юкатан на сході Мексики.

Цей бій ще до його початку викликав гострі суперечки, і до останньої хвилини було неясно, чи відбудеться він.

Фото Jennifer Szymaszek для The New York Times

Мер Мериди спочатку наклав заборону на участь хлопчика в кориді через сильний тиск і протести з боку організацій, що захищають права дітей, а також груп, що вимагають заборонити бої биків.

Мер заявив, що участь підлітків віком до 18 років у шоу з високим ризиком для життя є незаконною.

Однак державна прокуратура усього за кілька годин до початку бою скасувала рішення мера - після того, як батько Мічеліто, колишній французький тореадор, подав апеляцію на заборону сину брати участь у кориді. У результаті хлопчику-тореадору дали "зелене світло".

Бій, у якому брав участь юний матадор, викликав небачений ажіотаж. Подивитися на Мічеліто зібралися близько 3500 людей, у тому числі безліч дітей.

У світі кориди Мічеліто і до цього бою вже був зіркою міжнародного масштабу. Він уперше вийшов на ринг у 4 роки, у 6 років убив свого першого бика і з того часу здолав десятки биків у боях у різних частинах світу.

Фото Jennifer Szymaszek для The New York Times

Шлях Мічеліто до слави нерідко супроводжувався негативними коментарями, в основному на адресу його батьків, однак Мічеліто до цього ставиться спокійно і критику рішуче відкидає.

"Ті, хто не любить кориду, нехай не сунуть свого носа у те, що їм не подобається. Ніхто не змушує їх дивитися бої биків або читати про це. Це якби я сказав хлопчику, що бере участь в автоперегонах, не робити цього - це ж нудно", - сказав Мічеліто перед тим, як відправитися на ринг встановлювати світовий рекорд.

Торік поїздка хлопчика-тореадора по Франції з цирковою коридою викликала вибух суспільного обурення. Кілька міст заборонили Мічеліто вбивати биків під час його виступів. Цьому передувала широкомасштабна кампанія, організована противниками кориди.

Мічеліто, однак, далеко не єдиний підліток-матадор у світі кориди. Але саме на нього накинулися захисники тварин. За їхніми власними словами, Мічеліто став головним об'єктом їхньої критики тому, що "він бере участь у боях биків, щоб убивати".