Британських лордів – лобістів упіймали на гарячому

2
29 січня 2009

Хабарників викрили репортери британської газети Sunday Times. Журналісти представилися лобістами інтересів деяких іноземних корпорацій і запропонували винагороду аж до ста двадцяти тисяч фунтів, якщо члени верхньої палати парламенту зможуть вплинути на зміну низки законів.

За даними журналістів, щонайменше чотири лорди із табору правлячої лейбористської партії так би мовити "клюнули" на смачну наживку, повідомляє "Німецька хвиля".

Справа набула серйозного резонансу у британському суспільстві і внаслідок низки розслідувань з'ясувалося, що майже сто п'ятдесят лордів із загальної кількості в сімсот сорок три члени палати небезкоштовно час від часу захищали чиїсь інтереси під час своєї законодавчої діяльності.

Чотири піймані на гарячому лорди повинні свідчити перед спеціальною парламентською комісією.

Лідери опозиції ще раз звертають увагу на факт, що в британській юриспруденції не існує в принципі жодної можливості позбавити парламентарія членства у Палаті лордів, як би він погано себе не поводив. Навіть не можна припинити його членство тимчасово.

Необхідність таких змін визнають і чільні представники лейбористської партії, погоджуючись, що у разі, якщо визнають вину чотирьох запідозрених у корупції парламентаріїв, їх бодай тимчасово необхідно позбавити законодавчих повноважень.