Скандальну вакцину від кору і краснухи колоти не будуть

— 5 лютого 2009, 11:12

В Україні в 2009 році неможливо завершити додаткову імунізацію населення від кору і краснухи через недостатню готовність суспільства до цього.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець, повідомляє Інтерфакс.

Разом з тим заступник міністра зауважив, що в 2010-2011 роках в Україні очікується епідемія хвороби. При цьому, на сьогоднішній день 15% населення не має імунітету до цих захворювань.

Міністерство охорони здоров'я буде рекомендувати урядові провести все-таки додаткову вакцинацію від кору і краснухи, повідомив Лазоришинець. Так, за його словами, це можливо буде зробити навіть спочатку та під час епідемії.

Василь Лазоришинець повідомив, що тепер Україна не може розраховувати на фінансову підтримку при проведенні додаткової імунізації в країні від ВООЗ.

"Нас попередили, що фінансової підтримки ми вже можемо не очікувати з цього приводу від ВООЗ, тому що є 20-30 країн, що мають потребу в цій допомозі більше, ніж Україна, тому що є менш економічно розвинутими", - сказав він.

Заступник міністра зазначив, що в 2007 році ВООЗ затратив на закупівлю цієї вакцини 15% від усіх засобів, що призначалися для закупівлі вакцин для усього світу.

Як повідомив Василь Лазоришинець, тепер Україні необхідно буде самостійно шукати 60-70 мільйонів гривень на закупівлю нової вакцини.

Заступник міністра також повідомив, що на сьогоднішній день вакцина, надана ВООЗ як гуманітарна допомога, проходить реєстрацію в Україні на підставі розпорядження Генеральної прокуратури.

Директор державного підприємства "Центр імунобіологічних препаратів" Ганна Моїсеєва повідомила, що вакцина, надана ВООЗ, не може бути використана для планової вакцинації в Україні, оскільки для вакцинації дітей у віці 1 і 6 років застосовується вакцина від трьох захворювань.

Разом з тим вона не виключила, що після того як вакцина, надана ВООЗ, пройде реєстрацію, вона все-таки буде використана для проведення вакцинації, якщо її термін придатності не мине.

[L]Нагадаємо, рішення про проведення додаткової імунізації проти кору і краснухи було прийняте в Україні після того, як у 2005-2006 роках були зафіксовані спалахи цього захворювання.

Під час кампанії з додаткової вакцинації у 2008 році у місті Краматорськ загинув підліток. Василь Лазоришинець нагадав, що згідно з результатами експертизи, зв'язку між смертю хлопця і вакциною немає, тому що "якість вакцини від кору і краснухи, яка застосовувалась при додатковій імунізації, доведена".

"А смерть підлітка співпала з часом з проведенням додаткової імунізації і вона не має причинно-наслідкового зв'язку з щепленням", - додав Лазоришинець

Реклама:

Головне сьогодні