Майже в усіх вузах студентам не виплатили стипендію

13
11 лютого 2009

Про це заявив перший заступник Керівника Секретаріату Українського молодіжного форуму Андрій Черних.

"До мене надходять численні дзвінки із всіх регіонів України щодо проблеми з виплатою стипендії. Студенти скаржаться, що маючи середній бал 4.0 та вище - вони не отримали стипендію", - підкреслює Андрій Черних.

Причиною цього є той факт, що уряд та Міністерство освіти і науки України не забезпечило вищі навчальні заклади в повному обсязі необхідними коштами, а надало в середньому 70% від норми.

Крім того, вузи встановлюють додаткові вимоги для виплати студентам стипендії. Так, наприклад, у Тернопільському державному педагогічному університеті середній бал підняли до 4.7.

В Харківському національному педагогічному університеті імені Г.Сковороди, Київському національному університеті культури і мистецтв, Волинському національному університеті імені Лесі Українки (ВНУ) відмовляються виплачувати стипендію студентам, які мають хоча б одну трійку.

Такі нововведення ВНЗ є порушенням чинного законодавства, зокрема Постанови Кабінету Міністрів України №882 "Питання стипендіального забезпечення", зазначає Андрій Черних.

Згідно з зазначеною Постановою, студентам, які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності 7.00-9.99 за дванадцятибальною або 4.00-4.99 за п'ятибальною шкалою оцінювання, призначається академічна стипендія у мінімальному розмірі.

Кабінет Міністрів має визнати, що необхідних коштів та внести необхідні зміни до відповідної Постанови Уряду, йдеться у повідомленні "Українського молодіжного форуму".