Берлусконі "пожартував". Аргентина обурена

3
19 лютого 2009

Скандальна фраза була сказана під час мітингу, який завершував виборчу кампанію кандидата від партії "Народ свободи" Уго Каппеллаччі, пише Inopressa з посиланням на  La Stampa.

Італійський прем'єр Сільвіо Берлусконі іронізував з приводу постійних закидів на його адресу зі сторони правих центристів.

"Вони роблять зухвалі порівняння, говорять, що я монстр Аркоре чи Гітлер, що я схожий на аргентинського диктатора, який саджав опозиціонерів у літак, відкривав дверцята і казав їм: "Чудова сонячна погода, йдіть на вулицю та програйтеся у м'яча", - сказав тоді Берлусконі.

Мова йде про трагічні сторінки в історії Аргентини часів військової диктатури, коли противників режиму викидали живими з літаків у річку Ріо делла Плата.

Ця історія торкнулася і багатьох громадян італійського походження.

Міністерство внутрішніх справ Аргентини викликало для роз'яснення італійського посла, який заявив, що прем'єр нікого не хотів образити.

Але, як виявилося, запізно. Аргентинська громадськість обурена.

Матері деяких "зниклих" звернулися з листами до посольства Італії з вимогою офіційних вибачень від Риму.

Фраза не сподобалась і президенту Аргентини Крістіні Кіршнер, уряд якої виступає за покарання винних у загибелі та зникненні людей у часи диктатури.

В Італії П'єро Фасіно, лідер Демократичної партії лівих сил, заявив, що ця "фраза звучить як серйозна образа тисячі дівчат та юнаків, викрадених, підданих тортурам і вбитих у роки кривавої диктатури у Латинській Америці".

Палац Кіджі (резиденція італійського прем'єра) відреагувала нотою, у якій всі звинувачення названі "наклепом та абсолютно безпідставними".