Ходорковського звинуватили в сексуальних домаганнях, щоб не відпускати достроково

6
24 лютого 2009

"Повна маячня!", - сказав колишній начальник Ходорковського, який раніше працював бригадиром швейного цеху Краснокаменської колонії номер 10 Денис Юринський.

Так він прокоментував позов засудженого Олександра Кучми в інтерв'ю журналові "Комерсант", повідомляє Інтерфакс.

Юринський припустив, що "Кучму просто напоумили написати цю заяву", щоб з її допомогою позбавити Михайла Ходорковського умовно-дострокового звільнення.

Говорячи про епізод, що відбувся в квітні 2006 року, коли засуджений Олександр Кучма наніс Михайлові Ходорковському поранення ножем, Юринський сказав, що в такий спосіб він намагався домогтися для себе нової кримінальної справи з метою переведення в іншу установу, у зв'язку з новими проблемами.

"Кучма, напевно, думав, що справу гарантовано порушать, якщо він поріже не кого-небудь, а Міху (Ходорковського), от і коцнув його ножем, яким на промзоні обрізають підошви взуття", - висловив припущення колишній ув'язнений.

Та справу проти Кучми справу таки не порушили, додав він.

Про Олександра Кучму, Юринський сказав, що "загалом, "накосячив" він багато по життю. Я взагалі здивувався, коли довідався, що Кучма досі живий".

За словами колишнього ув'язненого, Олександр Кучма "набивався в друзі" до Ходорковського.

"Борисич (Ходорковський) весь вільний час читав, ми всі до цього якось звикли і намагалися йому не заважати. Кучма ж начебто набивався до нього в друзі - починав чіплятися з розмовами або просто сідав поруч і дивився, як той читає. Міха, щоправда, швидко навчився припиняти ці спроби" , - сказав Юринський.

Розповідаючи про перевід Михаїла Ходорковського в колонію, Юринський повідомив, що "приблизно за два місяці до його приїзду до нас у "десятку" зачастили комісії з Чіти і Москви".

"Усього їх побувало, не збрехати, більше сотні - іноді не встигала закінчити свою перевірку одна комісія, як їй на зміну вже їхала інша. За цей час зона перетворилась - обробили кахлем їдальню, полагодили дах у душовій, а всім зекам, що ходили в чім попало, видали новеньку чорну форму з темно-синіми смугами на грудях, спині і гачах (штанях). Режим, щоправда, посилився: зникло спиртне, перестали давати "ліві свіданки" - тільки з дружиною або матір'ю, категорично заборонили ходити з загону в загін", - розповів Юринський.

Водночас він зауважив, що "про приїзд Ходорковського до останньої хвилини не знали навіть співробітники колонії".

Московський суд розгляне позов колишнього однокамерника Михаїла Ходорковського Олександра Кучми, який звинувачує колишнього главу "ЮКОСа" у сексуальних домаганнях.