Рейтинг мільярдерів Forbes: тріумф Білла Гейтса, крах росіян і українців

Криза суттєво підчистила кишені найбагатших людей планети. Відтак, якщо торік кількість тих, чиї статки Forbes оцінив в мільярд або більше доларів було аж 1125, то у списку багатіїв 2009 року мільярдерів залишилось лише 793. Так мало "ротшильдів" у рейтингу видання було аж у 2003 році.

Зі списку зникли 373 багатії від 355 відвернулась фортуна, вісімнадцятеро померли. На їхнє місце прийшли лише 38 новачки.

Найбагатші люди світу також дуже збідніли. Середня сума грошей, яка припадає на одного мільярдера тепер складає 3 мільярди, що на 23% менше, ніж було торік. Трапилося це теж вперше з 2003 року.

У Білла Гейтса є причини для радості. Він хоч і збіднів на 18 мільярдів доларів, все ж зноу найбагатша людина світу
Крім того, багаті люди в цілому зубожіли, причому відразу на 2 трильйони доларів і тепер сукупна вартість їхніх статків становить лише 2,4 трильйони доларів.

Цього року змінився лідер рейтингу, а точніше, повернувся. Своє звичне місце на першому місці та титул "найбагатшого у світі" повернув Білл Гейтс.

Хоча і його статки зменшились аж на 18 мільярдів доларів. За оцінкою Forbes, засновник Microsoft має 40 мільярдів доларів.

ВІДЕО ДНЯ

Але Уоррен Баффет, який торік ненадовго опинився у першому рядку рейтингу, втратив ще більше - 25 млрд. доларів. І тепер він з 37 мільярдами опинився на другому місці.

Мексиканський медіа-магнат Карлос Слім - третя найбагатша людина світу. Криза стягнула з нього данину в розмірі 25 млрд. доларів, залишивши з 35 мільярдами.

Аналізуючи результати цьогорічного рейтингування, Forbes вказує на крах росіян. Через кризу з списку вилетіли 55 мільярдерів - дві третини минулорічного рейтингу.

Торік Москва перемогла Нью-Йорк як столиця мільярдерів світу. Тоді тут проживало 74 магнати, тоді як у Нью-Йорку - 71. А тепер усе інакше, як співається у пісні: у Москві живуть 27 мільярдерів, у Нью-Йорку - 55.

Уоррен Бафет лише рік був першим у рейтингу Forbes. Через кризу він втратив 25 млрд. доларів. І тепер він з 37 мільярдами - другий найбільший багач у світі
Американці відвойовують своє місце у списку найбагатших у світі. У їхніх руках сконцентровано 44% сукупних грошей мільярдерів списку. Громадяни цієї країни посіли 45% місць рейтингу.

Та все ж, Америка має у списку на 110 мільярдерів менше, ніж минулого року.

Ахметов - не найбагатший

Хоч Forbes і не вказує на крах українських мільярдерів, цей факт помітний неозброєним оком. Цього року в Україні видання нарахувало лише 4 мільярдери.

Найбагатшим виявився Віктор Пінчук. Хоча він у рейтингу лише 246 і має 2,6 мільярди доларів.

Рінат Ахметов, виявляється, значно бідніший. Його статки видання оцінило у 1,8 мільярди доларів. Багатій знаходиться на 397 місці рейтингу. Як пише видання, "Ахметов втратив позицію найбагатшої людини світу, коли впали ціни на його товар".

Але Ігор Коломойський - ще більше позаду. Він - на 601 місці з статками на 1,2 мільярди доларів.

[L]Останнім українцем-мільярдером цього року у рейтингу Forbes є Геннадій Боголюбов. З 1,1 мільярдом доларів він на 647 місці.

Минулого року результати українських багатіїв у здобутті лавр першості з багатства були значно кращими.

Тоді Рінат Ахметов був на 127 місці у рейтингу. Його статок Forbes оцінював у 7,3 млрд. дол.

Мексиканський магнат Карлом Слім - третій. Криза стягнула з нього данину в розмірі 25 млрд. доларів, залишивши з 35 мільярдами
На другому місці серед українців був (203 місце в загальному рейтингу) - Віктор Пінчук зі статками у 5 млрд. доларів.

На 253 місці у світовому рейтингу багатів Forbes 2008 року був - співвласник "Привату" Ігор Коломойський з 4,2 мільярдами.

На 260-му - ще один співвласник "Приватбанку" Геннадій Боголюбов з 4-ма мільярдами.

Немає у цьогорічному рейтингу минулорічних його українців-учасників: Костянтина Жеваго (був на 327-ому місці з 3,4 млрд. дол.), Віталія Гайдука (посідав 428 місце в рейтингу з 2,7 млрд), та співвласника ІСД Сергій Тарути (статок якого теж був оцінений в 2,7 млрд. дол.).

Сумарні статки найбагатших українців - 29,3 млрд., що на 15, 1 млрд. більше, ніж у рейтингу за 2007 рік.

У 2009 році їхні сумарні статки оцінюється лише у 6,7 мільярди доларів.

Знайомтесь: найбагатша людина України за версією журналу Forbes Віктор Пінчук. Хоча він у рейтингу лише 246 і має 2,6 мільярди доларів
Якщо порівняти теперішні статки з минулорічними, зазначеними Forbes, виявиться, що Ренат Ахметов збіднів на 5,5 мільярди, Віктор Пінчук - на 2,4 мільярди доларів, Ігор Коломойський - на 3 мільярди, Геннадій Боголюбов - 2,9 мільярди.

Та їхні втрати видаються незначними, якщо подивитись список лузерів 2009 Forbes. Найбільше не пощастило індійському магнату Аніл Амбані, який втратив внаслідок кризи 32 мільярди (76% своїх статків).

На другому місці у рейтингу тих, від кого відвернулась цього року фортуна - власник української "Криворіжсталі" Лакшмі Міттал.

Він втратив 25 мільярдів доларів.

Сільки ж втратили Уоррен Баффет та Карлос Слім.

Серед росіян, які втратили найбільше - Олег Дериспаска (збіднів на 24,5 млрд.дол.) та Володимир Потанін (його статки зменшились на 17,2 мільярди доларів).

Але російські магнати залишаються значно багатшими, ніж українці.

Перед нині найбагатшим українцем Віктором Пінчуком у рейтингу розмістилось аж 14 росіян: Михаїл Прохоров (40 місце, 9,5 млрд.дол), Роман Абрамович (51 місце, 8, 5 млрд.дол), Вагіт Алєкпєров (57 місце, 7,8 млрд. дол..), Михаїл Фрідман (71 місце, 6,3 млрд.дол.), Володимир Лісін (93 місце, 5,2 млрд.дол.), Олександр Абрамов (119 місце, 4,4 млрд.дол.), Леонід Федун (122 місце, 4,3 млрд.дол.), Олексій Морда шов (122 місце, 4,3 млрд.дол.), Герман Хан (132 місце 4 млрд.дол.), Олег Дерипаска (164 місце, 3,5 млрд.дол.), Іскандер Махмудов (183 місце, 3,3 млрд.дол.), Сулейман Керімов (196 місце, 3,1 млрд.дол.), Олексій Кузмічєв (196 місце, 3,1 млрд.дол.), Дмитро Риболовлєв (196 місце, 3,1 млрд.дол.).

За ними йде тепер найбагатша людина України Віктор Пінчук зі своїми 2,6 мільярдами.

За матеріалами Forbes, усі фото Forbes

Реклама:

Головне сьогодні