Зростання безробіття в Україні вповільнилося. Лиш офіційно?

— 16 березня 2009, 16:47

Усього ж статус непрацевлаштованих станом на 1 березня в Україні вже мають 1,03 мільйона громадян, пише "Дело".

У свою чергу керівництво Федерації профспілок стверджує, що реальна кількість безробітних в Україні в 1,5 рази вища.

Зниження темпів зростання офіційного безробіття аналітики пояснюють тим, що масове закриття заводів і фабрик сталося в грудні - тому на січень припав пік звернень у центри зайнятості.

Директор центру дослідження соціальних процесів "Експерт" В'ячеслав Ковтун зазначає, що подібна ситуація спостерігалася практично в усіх областях України, але особливо в східних регіонах.

"Дійсно, у грудні-січні в нашому центрі кількість безробітних різка збільшилося. Але зараз число звернень зменшується", - підтвердили в Харківському регіональному центрі зайнятості.

ВІДЕО ДНЯ

[L]У свою чергу, директор Держслужби зайнятості Володимир Галицький уточнює, що високий рівень звернень до служб зайнятості зараз фіксується в Полтавській, Вінницькій, Харківській, Дніпропетровській і Донецькій областях.

А керівник Федерації профспілок України Василь Хара упевнений, що офіційна статистика не відображає реальної картини на ринку праці.

За його даними, зараз у країні непрацевлаштовані 1,5 мільйона осіб, тоді як за даними Держслужби зайнятості - близько 1 мільйона.

Профспілковий лідер також нагадує, що багато людей на сьогодні відправлено у відпустки за свій рахунок. До того ж багато хто просто не реєструються в центрах зайнятості.

Реклама:

Головне сьогодні