Вчителька з Кременчука дійшла до Європейського суду – і виграла

— 19 березня 2009, 13:14

Вчителька розповіла, що суд ухвалив рішення 12 березня цього року, а звернулася вона до Європейського суду ще у 2006 році разом з кількома іншими своїми колегами.

Усі вони не змогли відстояти свої цивільні права в судових інстанціях України, де намагалися отримати виплати, гарантовані вчителям 57-ю статтею держбюджету - доплати за педагогічний стаж, щорічні суми на оздоровлення та інше.

Починаючи з 1997 до 2002 року районний відділ освіти не виплачував вчителям ці кошти.

"Автозаводський районний суд свого часу ухвалив рішення на нашу користь. Але грошей нам усе одно не виплатили", - розповіла Ольга Єременко УНІАН.

"Бо якраз тоді Автозаводський райвідділ освіти реорганізували й утворили міське управління освіти, і почалася тяганина зі з`ясуванням, хто ж повинен нарешті відшкодувати протягом років не виплачувані гроші. Навіть рішення Верховного Суду України було на нашу користь. Але реальних коштів це знову не принесло. Тому 2006 року я звернулася до Європейського суду", - пояснила вчителька.

ВІДЕО ДНЯ

Невдовзі після подання позову до Страсбурга Ольга Єременко швидко отримала гроші, які заборгувала їй держава. Проте позовну заяву вчителька не відкликала.

Зрештою Європейський суд визнав, що вчителька таки має право на відшкодування моральної шкоди за роки тяганини в судах і різних відділах освіти.

Реклама:

Головне сьогодні