Майже 90% українців є віруючими

— 26 березня 2009, 18:20

Про це свідчать дані соціологічного дослідження проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, повідомляє Інтерфакс.

Згідно з результатами дослідження, 89,5% опитаних респондентів заявили про свою релігійність. 53% респондентів погодилися з твердженням "я вірю в Бога зараз, і завжди вірив", водночас, кожен п'ятий (21%) заявив про те, що раніше не вірив у Бога, однак став віруючим зараз.

Водночас, згідно з даним дослідження, більш релігійними в Україні є жінки. До категорії тієї або іншої релігійної громади віднесли себе 95% опитаних жінок, тоді як серед чоловіків таких виявилось 83%.

Серед чоловіків 16% респондентів назвали себе невіруючими, серед жінок таких виявилося лише 5%.

Дані дослідження також свідчать про те, що серед жителів західного регіону країни до категорії релігійних відноситься 97% респондентів. Разом з тим, найменша частина віруючих - на сході країни (84%).

ВІДЕО ДНЯ

Крім того, згідно з результатами опитування, 62% українців заявили про свої православні релігійні погляди, 6% - про греко-католицькі і 27% - про інші.

[L]71% респондентів цілком або скоріше цілком погоджуються з твердженням, що різні релігійні групи повинні мати рівні права в Україні, 75% з тим, що необхідно поважати усі релігії.

При цьому 66% респондентів безумовно підтримають або скоріше підтримають людину інших релігійних переконань у тому випадку, якщо він жениться з кимсь з родичів опитаних, а 63% опитаних - людину іншого віросповідання на виборах від партії, яку підтримує респондент.

Усього в ході дослідження було опитано 2036 респондентів по випадковій репрезентативній вибірці, що відповідає стандартам ISSP і представляє доросле населення України від 18 років.

Дослідження проводилося з 11 по 20 жовтня 2008 року. Погрішність вибірки не перевищує 3%.

Реклама:

Головне сьогодні