Майже половина підлітків пиячить по вихідних

— 15 квітня 2009, 11:36

Про це свідчать результати європейського опитування учнівської молоді "ESPAD", повідомляє "Німецька хвиля".

Це міжнародне дослідження вже вчетверте проводиться в Україні. Опитування здійснював Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка за підтримки ЮНІСЕФ.

За словами голови правління Інституту Ольги Балакірєвої, результати дослідження невтішні: в Україні збільшується кількість дітей, які щотижня вживають алкоголь.

Це набуває масового характеру і перетворюється на стиль життя.

"Практично п'ята частина однолітків нам сказала, що їхні друзі щонайменше раз на тиждень напиваються. 22% дали таку відповідь. Виходить, що майже половина підлітків у вихідні пиячить", - зауважує Балакірєва.

Водночас за чотирнадцять років європейських досліджень вперше в Україні виявлена тенденція до зниження кількості тих дітей, які досить рано починають курити.

"Можна констатувати, що ті антитютюнові програми, які впроваджуються, вони впливають, але не так ефективно, як хотілося б. Зараз у нас курить щоденно кожен п'ятий з підлітків", - сказала Балакірєва.

Вона також зауважила, що наркотики українські діти стали вживати рідше, усвідомлюючи ризик від їхнього застосування.

Соціологи та ЮНІСЕФ припускають, що вживання дітьми алкоголю, сигарет та психотропних речовин може незабаром позначитися на демографічній ситуації в Україні. Тому закликають владу вживати заходів для убезпечення дітей від шкідливих звичок.

Наступне європейське опитування буде проведене 2011 року.

Реклама:

Головне сьогодні