Комп’ютерні системи держустанов США та Великобританії ламали не українці – СБУ

12
24 квітня 2009

Про це Валентин Наливайченко заявив в інтерв'ю журналістам у п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс".

Голова СБУ додав, що установа, яку він очолює, співробітничає зі спецслужбами США, Великобританії і Росії для виявлення "хакерських атак" на комп'ютерні системи державних органів.

Говорячи про розслідування, що проводяться, Наливайченко зазначив, що СБУ працює в тісному контакті з закордонними спецслужбами.

Реклама:

За словами Валентина Наливайченка, на сьогоднішній день у Києві працює група з ФБР. Крім того, через спецслужбу Великобританії СБУ намагається з'ясувати, відкіля в британських ЗМІ з'явилася саме така інтерпретація інформації про комп'ютерні погрози.

При цьому Валентин Наливайченко також повідомив, що СБУ працює і з Федеральною службою безпеки Росії.

Перекладений російською мовою матеріал ВВС про українських хакерів з посиланням на дані компанії Finjan. Хто "герої" атаки - сумнівів не викликає  
Крім того, за його словами, на сьогоднішній день офіційно можна повідомити, що ще 4 квітня СБУ письмово проінформувала Державну податкову адміністрацію й інші органи державної влади України, у яких знаходяться найбільш важливі, з погляду держави, інтернет і веб-ресурси, а також бази даних про три комп'ютерні віруси і про те, як можна захиститись від них.

За словами глави СБУ, цими органами були прийняті всі необхідні заходи для охорони державних електронних баз даних.

Нагадаємо, за даними західної преси, фахівці консалтингової компанії Finjan знайшли одну з найбільших бот-мереж (мережа комп'ютерів, керованих одним вірусом), контрольованою бандою злочинців з України.

За даними компанії, мережа нараховує не менше 1,9 мільйона комп'ютерів в усім світі, основна їхня частина знаходиться в Америці. Сервери ж, з яких координується їхня робота, розташовані в нашій країні. У звіті компанії стверджується, що керують ботнетом лише шестеро чоловік, що проживають в Україні.

 Скріншот статті в британському виданні The Daily Telegraph. Тут теж стверджується, що українська мережа захопила контроль над 77 урядовими департамертами
Як повідомило джерело "Української правди. Життя"  в СБУ, "навіть якщо Finjan зафіксував українські ІР адреси хакерів, то це не значить, що ці хлопці не можуть знаходитися в Таїланді або ще десь".
Financial Times теж звинуватила в хакерській атаці українців 

Реклама:


Реклама: