Україна заборонила ввіз свинини з чотирьох країн через "свинячий грип"

— 27 квітня 2009, 17:18

Про це йдеться у повідомленні комітету, опублікованому у понеділок.

Як зазначається, зроблено це "у зв'язку з ускладненням епідеміологічної ситуації щодо грипу типу "а" штам H1N1 на території Мексиканських Сполучених Штатів, Сполучених Штатів Америки, Канади, Нової Зеландії"

Заборона розповсюджується на продукцію, відвантажену після 21.04.2009 року.

Ввезення інших вантажів підконтрольних державній службі ветеринарної медицини, повинно здійснюватись згідно ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.

За словами заступника голови Держкомветмедицини Юрій Сатварі, на сьогодні Україна не має торгових відносин по м'ясу свинини з Мексикою, проте із Сполученими Штатами Америки торгівля ведеться.

Крім того, Сатварі повідомив, що Україна посилила контроль в аеропортах і морських портах з тим, щоб не допустити провезення такої продукції у ручному багажі пасажирів, зазначає УНІАН.

Як повідомляє "Інтерфакс", комітет також має намір надіслати запит стосовно ситуації, з "свинячим грипом" в Англію, Шотландію, Аргентину та Іспанію. І, в залежності від отриманої інформації, приймати рішення про заборону чи дозвіл на ввезення продукції з цих країни.

Нагадаємо, як повідомляла "Українська правда. Життя", у Мексиці від "свинячого грипу" вже загинуло 103 осіб, ще 1614 - хворі і перебувають під наглядом лікарів. Крім того, випадки інфікування "свинячим грипом" офіційно зафіксовані у США (20 осіб), Канаді (6 осіб), Іспанії (1 особа).

[L]Свинячий грип - захворювання свиней, яке спричинене вірусом грипу. Спалахи хвороби часто траплялись у цих тварин восени, але рідко передавались людям.

Зазвичай у потенційній небезпеці перебували лише ті, які мали тісний контакт зі свинями. Але новий вірус H1N1 не обов'язково передбачає контакту людини з твариною. Достатньо, щоб поряд опинився хтось інфікований, хто кашляє чи має нежить. Адже свинячий грип передається повітряно-крапельним шляхом.

Симптомами захворювання на вірус H1N1 є ті самі, що і звичайного грипу - температура, біль у горлі та органах дихання, поганий апетит. Всі інфіковані скаржаться на неймовірну слабкість.

Незвичним для інфекцій грипу є той факт, що новий вірус вражає в першу чергу молодих дорослих, а не дітей та людей похилого віку, як це типово для інших видів грипу.

Як зазначає The Daily Mail, у зоні ризику - здорові молоді люди у віці від 25 до 45 років.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я не виключають, що поширення хвороби може набути статус пандемії.

Реклама:

Головне сьогодні