Україна заборонила ввіз свинини з чотирьох країн через "свинячий грип"

15
27 квітня 2009

Про це йдеться у повідомленні комітету, опублікованому у понеділок.

Як зазначається, зроблено це "у зв'язку з ускладненням епідеміологічної ситуації щодо грипу типу "а" штам H1N1 на території Мексиканських Сполучених Штатів, Сполучених Штатів Америки, Канади, Нової Зеландії"

Заборона розповсюджується на продукцію, відвантажену після 21.04.2009 року.

Реклама:

Ввезення інших вантажів підконтрольних державній службі ветеринарної медицини, повинно здійснюватись згідно ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.

За словами заступника голови Держкомветмедицини Юрій Сатварі, на сьогодні Україна не має торгових відносин по м'ясу свинини з Мексикою, проте із Сполученими Штатами Америки торгівля ведеться.

Крім того, Сатварі повідомив, що Україна посилила контроль в аеропортах і морських портах з тим, щоб не допустити провезення такої продукції у ручному багажі пасажирів, зазначає УНІАН

Як повідомляє "Інтерфакс", комітет також має намір надіслати запит стосовно ситуації, з "свинячим грипом" в Англію, Шотландію, Аргентину та Іспанію. І, в залежності від отриманої інформації, приймати рішення про заборону чи дозвіл на ввезення продукції з цих країни.

Нагадаємо, як повідомляла "Українська правда. Життя", у Мексиці від "свинячого грипу" вже загинуло 103 осіб, ще 1614 - хворі і перебувають під наглядом лікарів. Крім того, випадки інфікування "свинячим грипом" офіційно зафіксовані у США (20 осіб), Канаді (6 осіб), Іспанії (1 особа).

Свинячий грип - захворювання свиней, яке спричинене вірусом грипу. Спалахи хвороби часто траплялись у цих тварин восени, але рідко передавались людям. 

Реклама:

Зазвичай у потенційній небезпеці перебували лише ті, які мали тісний контакт зі свинями. Але новий вірус H1N1 не обов'язково передбачає контакту людини з твариною. Достатньо, щоб поряд опинився хтось інфікований, хто кашляє чи має нежить. Адже свинячий грип передається повітряно-крапельним шляхом. 

Симптомами захворювання на вірус H1N1 є ті самі, що і звичайного грипу  - температура, біль у горлі та органах дихання, поганий апетит. Всі інфіковані скаржаться на неймовірну слабкість. 

Незвичним для інфекцій грипу є той факт, що новий вірус вражає в першу чергу молодих дорослих, а не дітей та людей похилого віку, як це типово для інших видів грипу.

Як зазначає The Daily Mail, у зоні ризику - здорові молоді люди у віці від 25 до 45 років. 

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я не виключають, що поширення хвороби може набути статус пандемії.Реклама: