Авіакомпанії обманюють пасажирів - Єврокомісія

9
15 травня 2009

До переліку несумлінних авіаперевізників потрапили "Турецькі авіалінії", італійський "Wind Jet", російський "Аерофлот",  латвійський "Air Baltic", грецький "Olympic Airlines" та "Emirates" з ОАЕ.

Про це повідомила єврокомісар з питань захисту прав споживачів Меглена Кунєва, повідомляє "Німецька хвиля".

За її словами, з німецьким низькобюджетним перевізником Germanwings та австрійським Niki тривають переговори про усунення порушень.

Реклама:

Кунєва піддала критиці той факт, що на сайтах авіакомпаній вказані значно нижчі ціни на квитки, ніж  вони коштуватимуть у підсумку. Це трапляється через те, що авіаперевізники у початковій ціні не вказують різні додаткові збори або комісії, які покупець все одно буде змушений сплатити.

Європейська комісія перевірила близько 450 сайтів і встановила, що переважна більшість з них чесно вказує ціни, якщо порівнювати з тим, що було 2007 року. Але деякі фірми продовжують приваблювати пасажирів штучно заниженими цінами та використовувати практику прихованих комісій та зборів.

Єврокомісія ще  2006 року заявила, що протидіятиме фальшиво заниженим цінам на квитки. Однак деякі авіакомпанії не відреагували належним чином на попередження. За словами Кунєвої, це є сигналом, що ці фірми не піклуються про своїх клієнтів.

Водночас Air France/KLM і Britisch Airways вранці в четвер запевнили Європейську комісію, що внесуть відповідні зміни, тому буквально останньої миті були викреслені з "чорного списку".

Загалом близько 40 компаній пообіцяли, що змінять інформацію на своїх інтернет-сторінках таким чином, щоб не порушувати приписи ЄС. На це відведено час до липня цього року.

Кунєва закликала національні контролюючі органи змушувати порушників дотримуватися європейських стандартів, у разі необхідності навіть через суд.

Реклама:


Реклама: