Міносвіти прибере із підручників Червону Шапочку-алкоголічку

— 18 травня 2009, 16:06

Про це повідомляє "Новинар".

Нагадаємо, Миколаївська обласна рада звернулась до міністерства з вимогою виключити цей твір із шкільної програми 8-го класу загальноосвітніх шкіл.

"На наш погляд, цей твір не що інше, як пропаганда чванства, брутальності, неосвіченості. Учні будуть засвоювати поведінку Червоної Шапочки, позитивної героїні Шарля Перро, на основі повністю нівельованого твору Євгена Дударя, сприймаючи приклад чергового розтління підростаючого покоління як нормальне явище", - йшлося в зверненні депутатів Миколаївської обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів і Міністерства освіти і науки.

[L]У самому твроі Євгена Дударя "Червона Шапочка" героїня зображена як легковажна дівчину, яка вживає алкоголь, курить, вимагає гроші у бабці. А до вовка, який її намагався злякати, звертається приблизно так: "Пішов геть! Шкет нещасний! Ще не таких бачила".

Далі вже Дудар продовжує: "Дихнула Червона Шапочка на Вовка перегаром вина й тютюну. Вовк очманів. Схопила Червона Шапочка Вовка за вуха, сіла на нього верхи...".

Твір вивчався у школі в рамках програми "Українська література. 5-12 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів / Автори Р.В. Мовчан, Н.В. Левчик, О.А. Камінчук, М.П. Бондар, О.Б. Поліщук, М.М. Сулима, Л.П. Шабельникова, В.М. Саудівська".

Керівником проекту був Микола Жулинський, а укладачами - співробітники Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України.

Програма пройшла конкурсний відбір і посіла перше місце на конкурсі навчальних програм у 2004 році. У 2007 році відбувся конкурс підручників для 8-го класу.

Твір Євгена Дударя був представлений в усіх підручниках з української літератури. Чинними стали чотири підручники, автори яких - Міщенко О.І. (видавництво "Ґенеза"), Цимбалюк В.І. (видавництво "Освіта"), Слоньовська О.В. (видавництво "Освіта"), Авраменко О.М., Дмитренко Г.К. (видавництво "Грамота").

Рішення Міністерства освіти і науки не означає заборони твору - школярі зможуть читати його у вільний від навчання час.

Нижче наводимо стислий виклад твору "Червоної Шапочки" Євгена Дударя, який був взятий з сайту "Українська література".

Український гумор і сатира

Євген Дудар

"Червона Шапочка"

В одному селі жила гарненька дівчина Червона Шапочка. Нижня частина її була у вичовганих джинсах, верхня - в розписаному незрозумілими гаслами балахоні. На голові була червона шапочка - подарунок бабусі на шістнадцятиріччя. Тому так її і звали.

Якось мама дала Червоній Шапочці пиріг, вина й звеліла віднести бабусі.

Відійшла дівчина подалі, сіла під кущ, випила вино, з'їла пиріг, дістала з потайної кишені цигарку і запалила... Смалить собі та й наспівує: "Ах, з-та красная рябина...".

Аж тут з-за кущів Вовк -страшенний, здоровенний. Як гаркне: "Ага, попалася, Червона Шапочко! Зараз тебе з'їм!".

Червона Шапочка озирнулась, швиркнула через напомаджену губу, дихнула на Вовка перегаром, що той ледь не очманів. А тоді схопила його за вуха, скочила на нього верхи і звеліла їхати.

Аж уранці під'їхала до бабусиної хати. Кинула: "Чао предкам!" тоді попередила, що коли маман питатиме, де вона була, то щоб бабуся сказала, що в неї.

"Дай щось пошамати!", -сказала Червона Шапочка.

Коли бабуся відмовила, що нічого немає, бо хворіла, дівчина кинула: "Ну тоді гони бабки. Пошлю Вовка, зараз принесе!".

Бабуся тремтячими руками розв'язала вузлика й подала Червоній Шапочці свою пенсію, говорячи, що більше немає.

"Тоді я тебе з'їм!", - налякала Червона Шапочка.

А повз хату в цей час проходив мисливець. Побачив загнаного Вовка, почув схлипування бабусі й ускочив у світлицю:

"Хто тут бабусю ображає?".

Червона Шапочка криво посміхнулася й сказала, щоб не втручався у родинні справи, бо напише скаргу, що він убив Вовка, обікрав бабушенцію і приставав до неї...

Мисливець, хоч і був сміливий, а тут затрусився. Згадав дружину, дочок, та й позадкував до виходу.

Що далі було - ніхто не знає. Тільки під полудень з хати вийшла Червона Шапочка з вузликом на спині. І зникла в лісі, десь там блукає й досі. Хто побачить - сповістіть хоч її маму, бо побивається за своїм чадом неповнолітнім.

Реклама:

Головне сьогодні