Поляки не поспішають повертатися на Батьківщину

— 19 травня 2009, 13:45

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Центром міжнародних відносин, повідомляє УНІАН з посиланням на видання Dzennik.

За словами експертів, після загострення світової економічної кризи, яка призвела до спаду економіки та зростання рівня безробіття, до Польщі можуть повернутись близько мільйона поляків з понад 2 мільйонів, які працюють за кордоном.

За результатами дослідження, додому повернулось лише близько 200 тисяч поляків.

Переважно повернулись ті, хто не зміг досягнути успіхів за кордоном. Також данні свідчать про те, що поляки, які втратили роботу за кордоном, не змогли працевлаштуватись і на батьківщині.

Більшість поляків, які працюють у розвинутих країнах Євросоюзу, навіть після втрати роботи залишаються в країні перебування, намагаючись знайти нову роботу або отримують урядову допомогу з безробіття, рівень якої вищий, ніж у Польщі.

Більше того, частина поляків, котрі зуміли організувати за кордоном власний бізнес, навіть продовжують його розвивати, незважаючи на кризу.

Рівень безробіття у Польщі до вступу в Європейський Союз становив близько 20%. Після приєднання Польщі до євроспільноти рівень безробіття почав різко зменшуватись завдяки масовій трудовій міграції поляків в інші країни ЄС.

Найбільше поляків емігрувало до Великої Британії та Ірландії.

У 2008 році рівень безробіття в Польщі становив близько 9%, однак під час кризи він почав зростати, і в березні цього року досягнув 11%.

За останніми даними, у 38-мільйонній Польщі понад 1,7 млн. безробітних.

Реклама:

Головне сьогодні