Поляки не поспішають повертатися на Батьківщину

8
19 травня 2009

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Центром міжнародних відносин, повідомляє УНІАН з посиланням на видання Dzennik.

За словами експертів, після загострення світової економічної кризи, яка призвела до спаду економіки та зростання рівня безробіття, до Польщі можуть повернутись близько мільйона поляків з понад 2 мільйонів, які працюють за кордоном.

За результатами дослідження, додому повернулось лише близько 200 тисяч поляків.

Реклама:

Переважно повернулись ті, хто не зміг досягнути успіхів за кордоном. Також данні свідчать про те, що поляки, які втратили роботу за кордоном, не змогли працевлаштуватись і на батьківщині.

Більшість поляків, які працюють у розвинутих країнах Євросоюзу, навіть після втрати роботи залишаються в країні перебування, намагаючись знайти нову роботу або отримують урядову допомогу з безробіття, рівень якої вищий, ніж у Польщі.

Більше того, частина поляків, котрі зуміли організувати за кордоном власний бізнес, навіть продовжують його розвивати, незважаючи на кризу.

Рівень безробіття у Польщі до вступу в Європейський Союз становив близько 20%. Після приєднання Польщі до євроспільноти рівень безробіття почав різко зменшуватись завдяки масовій трудовій міграції поляків в інші країни ЄС.

Найбільше поляків емігрувало до Великої Британії та Ірландії.

У 2008 році рівень безробіття в Польщі становив близько 9%, однак під час кризи він почав зростати, і в березні цього року досягнув 11%.

Реклама:

За останніми даними, у 38-мільйонній Польщі понад 1,7 млн. безробітних.Реклама: