В Україні дискримінують молодь і пенсіонерів

— 25 травня 2009, 11:42

Українці вважають, що їх дискримінують за віком.

Про це свідчать результати соціально-психологічного дослідження побутових уявлень українців про права людини, проведеного за підтримки Харківської правозахисної групи.

Як розповів "Німецькій хвилі" один із авторів дослідження, науковий співробітник факультету соціології Київського університету ім. Т. Шевченка Віктор Пушкар, опитування, проведене у 18-ти містах, засвідчило: 40% городян переконані, що існує дискримінація пенсіонерів, 21% - молоді.

Серед дискримінаційних практик, приміром, розповсюджені обмеження за віком під час прийому на роботу, показало репрезентативне опитування.

Так, каже соціолог, практика відмови в прийомі на посаду молодої людини позбавляє її можливості навчитися працювати. Так само "надто" літнім людям (після 40-50 років) відмовляють у прийомі на роботу.

"Більшість людей покладає вирішення проблем у царині прав людини на державу, лише частина вважає винними самих себе" - каже Пушкар.

Водночас правозахисники зазначають, що їм невідомо, аби які-небудь державні чи громадські організації в Україні боролися з віковою дискримінацією.

Реклама:

Головне сьогодні