Ліки від раку стирають "візерунки" на пальцях

22
29 травня 2009

Як пояснив лікар Енг-Хуат Тан з національного ракового центру Сінгапуру, розповсюджені ліки від раку - капецитабін - впливають на шкіряний покрив, що унеможливлює зняття відбитків пальців.

Саме через це одного з його пацієнтів нещодавно було затримано еміграційною службою США на чотири години, пише ВВС з посланням на Annals of Oncology.

Туристові раніше діагностували рак шиї. Відтак він проходив курс хіміотерапії та вживав препарат капецитабін - для запобігання ремісії.

Реклама:

Хоча цей препарат зазвичай використовується при лікуванні декількох різновидів раку, він може викликати хронічне запаленні шкіри долонь та ступнів, що призводить до виникнення пухирців, лущення шкіри та кровотечі.

А з часом це може призвести до втрати папілярного візерунку на пальцях.

У пацієнта лікаря Тана з'явилися слабкі побічні симптоми, однак чоловік продовжував приймати препарат протягом трьох років.

Коли ж чоловік поїхав навідати родичів у США, його затримали в аеропорту після того, як співробітники еміграційної служби не змогли зняти відбитки його пальців.

В результаті, чоловіку таки дозволили в'їзд. Щоправда, рекомендували на майбутнє мати при собі лист від онколога з описами цього синдрому.

Наразі поки що не зрозуміло, як швидко відбувається втрата папіллярного візерунку в результаті використання препарату.

Реклама:


Реклама: