Свинячий грип уже в Україні?

— 30 травня 2009, 17:23

У Києві госпіталізовано громадянина України, який прибув із США, з підозрою на грип А/H1N1.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я.

Відповідно до повідомлення, 29 травня зареєстровано звернення за медичною допомогою хворого, який прибув в аеропорт "Бориспіль" з Нью-Йорка (США) транзитом через Париж.

За даними оперативного штабу МОЗ щодо реагування на ситуацію з поширенням грипу А/H1N1, хворий є громадянином України, який протягом останніх двох років жив і працював у США.

На борту літака, під час медичного огляду в київському аеропорту скарг на погане самопочуття від пасажирів не надходило.

В аеропорту "Бориспіль" чоловіка зустрічав товариш, якому по дорозі додому приїжджий поскаржився на головний біль і міальгію (біль у м'язах).

Товариш направив хворого в одну з київських міських лікарень, яка в свою чергу каретою швидкої допомоги направила у бокс інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні, яка визначена для госпіталізації хворих з підозрою на вірус грипу А/H1N1.

З дотриманням усіх заходів безпеки хворого оглянули завідувач інфекційного відділення, ЛОР-лікар. У нього було взято матеріал для дослідження. Зразки аналізу доставленi в вірусологічну лабораторію, де вони перебувають на вивченні.

[L]Хворий перебуває під особливим наглядом консиліуму лікарів, проходить курс лікування. Стан хворого покращився, середньої тяжкості.

Крім того, станом на 12.00 30 травня встановлені контактні особи, які перебували поруч із хворим у літаку, відбувається їх медичне обстеження, яке триватиме до 7 днів.

Люди, які були в безпосередньому контакті (друг, водій таксі), - ізольовані і обстежені. Станом на 30 травня у них не виявлено ознак будь-якого захворювання, результати лабораторних аналізів - у стадії дослідження.

Вся робота з обстеження хворого та осіб з підозрою на захворювання проходить у строгому дотриманні протиепідемічного режиму та у відповідності з вимогами, визначеними оперативним штабом з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Міністерство охорони здоров'я поінформувало представництво Європейського бюро ВООЗ в Україні про випадок з підозрою на захворювання на грип А/H1N1 в Україні.

Паралельно з дослідженнями в Україні, відповідні зразки будуть направлені ВООЗ для здійснення лабораторної діагностики, яка підтвердить або спростує наявність вірусу А/H1N1 в Україні.

Реклама:

Головне сьогодні